Polskie Radio
Section05
Karol Szymanowski

"Król Roger" Karola Szymanowskiego

W "Operze pod gwiazdami" wysłuchaliśmy jednego z najważniejszych dzieł w historii opery, choć nie ma w nim miłosnych duetów, pojedynków, zabójstw i innych efektownych scenicznie elementów, bez których wielu melomanów nie wyobraża sobie tego gatunku. Akcja, rozgrywająca się w ciągu jednej nocy, opowiada o rozdarciu między umysłem a instynktem. W rolę tytułowego króla Rogera wcielił się Mariusz Kwiecień.
Zobacz więcej na temat:  Karol Szymanowski opera

Michał Klauza: Orkiestra to relacja. Trzeba dużo pracować razem

- Artyści, którzy na co dzień nie grają muzyki operowej wykonali ogromną pracę. My nie gramy oper. My to robimy na  jeden raz i ta jednorazowa praca została doceniona. W Polsce nie ma większej nagrody muzycznej niż Fryderyk - komentował w audycji "Cafe muza" fakt, że Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie oraz Chór Filharmonii Narodowej nagrodzono Fryderykiem w kategorii Muzyka Chóralna i Oratoryjna za album "Karol Szymanowski: Hagith".
Zobacz więcej na temat:  Michał Klauza muzyka klasyczna dyrygent Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Dwójka Andrzej Sułek Fryderyki Karol Szymanowski opera