82 lata Dwójki

Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 23:00
– Dzięki Dwójce nieznajomi ludzie zatrzymywali mnie na ulicy, dziękując za audycję – tak swoją współpracę z Polskim Radiem wspominał wybitny chopinista Mieczysław Tomaszewski.
Audio
  • Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni (Notatnik Dwójki)
Mieczysław Tomaszewski
Mieczysław TomaszewskiFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Prof. Mieczysław Tomaszewski przygotowywał dla Dwójki kilka ważnych cykli. Jeden z nich poświęcony był muzyce Chopina. 44 audycje "Fryderyka Chopina Dzieła Wszystkie" wyemitowano w latach 1999-2000. Muzykolog opowiadał o rezonansie, jaki wywołał ten program. - Mnóstwo ludzi do mnie pisało i dzwoniło, nieznajomi zatrzymywali mnie na ulicy. To świadczyło o tym, że Dwójka jest słuchana, że jest niesłychanie popularna – mówił w rozmowie z Justyną Nowicką.

Gość Dwójki wspominał swoje początki w Dwójce, które wiązały się z "permanentnymi chrypkami", "językowymi lapsusami" i "śmieszną zabawą w skracanie tekstów", opowiadał o drugim ważnym cyklu audycji - poświęconych dziejom pieśni, o wydobywaniu tychże ze starodruków, a także o telefonie śpiewaczki Olgi Pasiecznik, która zadzwoniła z Tokio w sprawie pewnego muzycznego szczegółu...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak