X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 23:00
– Dzięki Dwójce nieznajomi ludzie zatrzymywali mnie na ulicy, dziękując za audycję – tak swoją współpracę z Polskim Radiem wspominał wybitny chopinista Mieczysław Tomaszewski.
Audio
  • Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni (Notatnik Dwójki)
Mieczysław Tomaszewski
Mieczysław TomaszewskiFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Prof. Mieczysław Tomaszewski przygotowywał dla Dwójki kilka ważnych cykli. Jeden z nich poświęcony był muzyce Chopina. 44 audycje "Fryderyka Chopina Dzieła Wszystkie" wyemitowano w latach 1999-2000. Muzykolog opowiadał o rezonansie, jaki wywołał ten program. - Mnóstwo ludzi do mnie pisało i dzwoniło, nieznajomi zatrzymywali mnie na ulicy. To świadczyło o tym, że Dwójka jest słuchana, że jest niesłychanie popularna – mówił w rozmowie z Justyną Nowicką.

Gość Dwójki wspominał swoje początki w Dwójce, które wiązały się z "permanentnymi chrypkami", "językowymi lapsusami" i "śmieszną zabawą w skracanie tekstów", opowiadał o drugim ważnym cyklu audycji - poświęconych dziejom pieśni, o wydobywaniu tychże ze starodruków, a także o telefonie śpiewaczki Olgi Pasiecznik, która zadzwoniła z Tokio w sprawie pewnego muzycznego szczegółu...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak