Rosja 2018

Rosja 2018: Meksykanie z kompletem zwycięstw. Korea dała popis brutalności

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 20:43
Drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu mistrzostw świata w Rosji odnieśli piłkarze Meksyku. Po niespodziewanej inauguracyjnej wygranej z Niemcami 1:0, tym razem pewnie pokonali Koreę Południową 2:1.
  • Były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak docenił ofensywnie nastawionych piłkarzy z Meksyku (IAR)
  • Rasiak chwali także ustawienie taktyczne drużyny z Ameryki Północnej (IAR)
Piłkarze Meksyku cieszą się po wygranej
Piłkarze Meksyku cieszą się po wygranejFoto: PAP/EPA/KHALED ELFIQI

Od 14 czerwca do 15 lipca cały świat opanuje piłkarska gorączka. Nie inaczej będzie na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki.

Serwis specjalny
Rosja 2018

Zespół z Ameryki Północnej ponownie zaprezentował ofensywny futbol oparty na szybkich zawodnikach. Pierwsze groźne akcje w tym meczu stworzyli jednak Azjaci. Blisko szczęścia i to dwukrotnie w 22. minucie był Son Heung-min. W obu próbach piłkarz Tottenhamu Hotspur został zablokowany przez ofiarnie interweniujących obrońców.

Korea po porażce ze Szwecją 0:1 potrzebowała w tym meczu trzech punktów, ale zamiast objąć prowadzenie, straciła gola. W 26. minucie piłkę we własnym polu karnym ręką zagrał Jang Hyun-soo, a z jedenastu metrow trafił Carlos Vela.

Meksyk mógł podwyższyć jeszcze przed przerwą, jednak w dogodnej sytuacji w bramkę nie trafił Hirving Lozano. W 58. minucie natomiast piękne uderzenie zza pola karnego Andresa Guardado obronił Cho Hyun-woo.

Podopieczni trenera Juana Carlos Osorio nastawili się na grę z kontrataku i przyniosło to efekt w 66. minucie. Trzech Meksykanów znalazło się przed dwoma koreańskimi obrońcami, a akcję wykończył Javier Hernandez. To był 50. gol popularnego "Chicharito" w drużynie narodowej, której jest najlepszym strzelcem w historii.

Korea tak naprawdę ma jednego klasowego piłkarza - Sona. Swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował już w doliczonym przez sędziego czasie gry, kiedy strzałem zza pola karnego zdobył honorową bramkę.

Na więcej jego zespół nie było stać. Koreańczycy byli wyraźnie słabsi i popełnili aż 24 faule, wobec zaledwie siedmiu Meksykanów.

O godzinie 20.00 rozpocznie się drugi mecz w tej grupie Niemcy - Szwecja. Jeśli zakończy się on innym wynikiem niż zwycięstwo mistrzów świata, to Meksyk już będzie pewny gry w 1/8 finału. Korea natomiast zachowa matematyczne szanse na awans tylko w przypadku wygranej Niemiec.

Grupa F: Korea Południowa - Meksyk 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Carlos Vela (26-karny), 0:2 Javier Hernandez (66), 1:2 Son Heung-min (90+3).

Żółta kartka - Korea Południowa: Kim Young-gwon, Lee Yong, Lee Seung-woo, Jung Woo-young.

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia). Widzów 43 472.

Korea Południowa: Cho Hyun-woo - Lee Yong, Kim Young-gwon, Jang Hyun-soo, Kim Min-woo (84. Hong Chul) - Moon Seon-min (77. Jung Woo-young), Ki Sung-yong, Lee Jae-seong - Hwang Hee-chan, Ju Se-jong (64. Lee Seung-woo), Son Heung-min.

Meksyk: Guillermo Ochoa - Edson Alvarez, Carlos Salcedo, Hector Moreno, Miguel Layun - Hirving Lozano (71. Jesus Manuel Corona), Hector Herrera, Andres Guardado (68. Rafael Marquez), Jesus Gallardo, Carlos Vela (77. Giovani Dos Santos) - Javier Hernandez.