X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Pijany motocyklista zmienił wszystko w życiu pięcioletniej Kamili

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 11:40
Kamila jest nastolatką. Gdy uległa wypadkowi miała 5 lat. Wtedy została potrącona przez motocykl, którym kierował pijany mężczyzna. Po wypadku dziewczynka trafiła do szpitala, a stamtąd do kliniki Budzik, dzięki czemu powoli dochodzi do siebie.
Audio
  • Kamila przeszła długą drogę, ale przed nią jeszcze wiele zmagań (Lato z radiem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: NikomMaelao Production/Shutterstock

Brat poszkodowanej powiedział, że wypadek Kamili był bardzo szokującym zdarzeniem dla całej rodziny. - Jak tylko nie musiałem iść do szkoły, to przyjeżdżałem do niej do szpitala. Ta sytuacja nauczyła mnie, że muszę być wyrozumiały i muszę mieć szacunek do drugiej osoby – mówił trzynastolatek.

Karolina Pasieczna, mama Kamili, powiedziała, że od samego początku prognozy nie były dobre. - Wg skali, która określa stan od 3 do 15, miała 3 punkty. Ten stopień skali oznaczał właściwie śmierć mózgu - mówiła.

Po wyjściu ze szpitala dziewczynka od razu trafiła do kliniki Budzik. Tam rodzina dowiedziała się, jak powinna wyglądać rehabilitacja Kamili i jak należy dbać o jej rozwój. Teraz dziewczynka porusza się samodzielnie, uczęszcza na zajęcia logopedyczne, chodzi do szkoły i ma kontakt z rówieśnikami. - Raczej jest lubianą dziewczynką. Ma chyba duże poczucie wartości. Ma plany i marzenia. Wiadomo, że spotkanie z rzeczywistością nie raz będzie okrutne, ale wydaje mi się, że świetnie sobie z tym poradzi – mówiła Karolina Pasieczna.

***

W czasie tegorocznego "Lata z radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę Budzik, żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Wspomóż fundację "Akogo?" wysyłając darowiznę na konto fundacji.  Numer konta bankowego: 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S. A. Chcesz pomóc podopiecznym fundacji wyślij sms na nr 75 250, z hasłem "Budzimy: Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Karolina Pasieczna (mama Kamili), brat i koleżanka Kamili

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 1016

abi/ag