Polskie Radio
Section05
Agnieszka Ciecierska

Pi-stacja. Darmowe wideolekcje i korepetycje dla uczniów w sieci

Kilkaset kilkuminutowych darmowych filmów edukacyjnych z matematyki, chemii, fizyki czy biologii można znaleźć na stronie pistacja.tv i na kanałach przedmiotowych na YouTube. - Chcielibyśmy, by każdy, kogo nie stać na płatne korepetycje lub nie chce na nie uczęszczać, miał możliwość skorzystania z materiału, który umożliwi zrozumienie podstawy programowej - powiedziała Małgorzata Kazubska z fundacji Katalyst Education. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ciecierska edukacja szkoła uczniowie

Andrzej Woźniak, czyli całoroczny Święty Mikołaj. "Łatwo zaprzyjaźniam się z ludźmi"

Jednym z finalistów Ligi Superbohaterów tegorocznego "Lata z Radiem" był Wielkopolski Książę Autostopu - Andrzej Woźniak. Podczas podróży bliskich i dalekich poznaje ludzi i później wysyła do nich kolorowe listy. Sam o sobie mówi, że jest "całorocznym, nowoczesnym Świętym Mikołajem", bo do listów dołącza upominki w postaci książek.
Zobacz więcej na temat:  wolontariat pomoc społeczna Boże Narodzenie Agnieszka Ciecierska Zbigniew Krajewski święta

"Choinki Jedynki 2023". Podarunki od Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" wylicytowano za 10000 złotych

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny wziął udział w XXII Charytatywnej Akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2023". Artyści przekazali na licytację piękną pracę oraz wyjątkowe podarunki, które wylicytowano za kwotę 10000 złotych. - Staramy się godnie reprezentować nasz region - mówili podczas malowania przedstawiciele zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Sława Bieńczycka Agnieszka Ciecierska Koszęcin Zespół Pieśni i Tańca Śląsk Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Retro Liga - odtwarzanie przedwojennego świata piłki nożnej

Retro Liga to projekt łączący elementy piłki nożnej z historią sportu, którego celem jest ukazanie rozgrywek przedwojennej piłki nożnej ze szczególnym naciskiem na kluby, które zakończyły swoje funkcjonowanie w 1939 roku. Pomysłodawcami wydarzenia są przedstawiciele grup rekonstrukcji historycznej, dotychczas zajmujący się odtwarzaniem historii konkretnych pułków wojskowych walczących w czasie II wojny światowej. A o działalności Retro Ligi opowiedział Jacek Dąbrowski z Polskiego Radia Białystok.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Ciecierska historia Polski rekonstrukcja aktywność fizyczna

Liga Superbohaterów "Lata z Radiem". Bożena Ujma czwartą finalistką

W październiku 2022 roku 15-letnia Ania dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Dla rodziny to był ciężki czas, ale dzięki znajomym i całemu środowisku I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku - dyrekcji, nauczycielom, uczniom, udało się uporać z tym, co ich spotkało. W organizację i koordynację pomocy szczególnie zaangażowała się Bożena Ujma, nauczycielka w radomskim liceum, która została kolejnym Superbohaterem "Lata z Radiem".
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Agnieszka Ciecierska superbohater

Liga Superbohaterów "Lata z Radiem". Marta i Magdalena Wróbel kolejnymi finalistkami

Marta i Magdalena Wróbel to bliźniaczki chorujące na mózgowe porażenie dziecięce. Ukończyły studia licencjackie z socjologii, magisterskie z administracji publicznej na Wydziale Prawa. Swoją działalnością udowadniają, że z niepełnosprawnością można pięknie żyć. A miejsce zamieszkania czy status społeczny nie mają znaczenia, gdy człowiek codziennie się rozwija i stara się żyć "bardziej".
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Agnieszka Ciecierska superbohater niepełnosprawność

"Lato z Radiem" przedstawia Superbohaterów. Justyna Litmanowska pierwszą finalistką

"Lato z Radiem" już po raz drugi szuka osób niosących bezinteresowną pomoc. - To, że obcinam włosy, to tylko taki skutek uboczny. Panowie mają ogromną potrzebę rozmowy, a czasem nawet potrzebę popłakania sobie. Cieszę się, że mogę dla nich być - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Litmanowska, pierwsza finalistka Ligi Superbohaterów, która pomaga w przytulisku dla bezdomnych w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Agnieszka Ciecierska Kraków bezdomność

"Lato z Radiem" w rocznicę Powstania Warszawskiego. Jak wyglądała ewakuacja kanałami?

"Lato z Radiem" 1 sierpnia było w wielu miejscach Warszawy. Jednym z symboli Powstania Warszawskiego są niewątpliwie kanały. Warto jednak pamiętać, że początkowo nikt nie planował chodzenia nimi, nie znano tych szlaków. Dopiero gdy w wyniku walk kolejne dzielnice zostały wyizolowane, rozpoczęło się wyznaczanie konkretnych tras. 
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie historia Polski Agnieszka Ciecierska Muzeum Powstania Warszawskiego

"Lato z dreszczykiem": Szpicbródka i Tata Tasiemka - kryminalne życie przedwojennej Warszawy

W którym kierunku pójdzie nasze opowiadanie pisane przez słuchaczy w ramach "Lata z dreszczykiem"? Mogą się w nim pojawić na przykład autentyczne postacie i historyczne wydarzenia. Na razie akcja opowiadania toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w podwarszawskich Wolicach. W związku z tym, w ramach podpowiedzi, opowiadamy o ówczesnym obrazie kryminalnej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Agnieszka Ciecierska Lato z Radiem 2023 Warszawa kryminał