Polskie Radio
Section05
szpital

Otwarcie kompleksu szpitalnego w Pionkach. Prezes PiS: ta inwestycja jest dowodem, że jesteśmy formacją wiarygodną

 - Inwestycja na taką skalę, jaką jest kompleks szpitalny w Pionkach, nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ta inwestycja jest dowodem, że jesteśmy formacją wiarygodną, wywiązującą się z obietnic - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do mieszkańców Pionek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński szpital premier Mateusz Morawiecki

Światowy Dzień Sepsy. Zaprezentowano narodowy program walki z niebezpieczną przypadłością

Skuteczność wyleczenia sepsy zależy głównie od wczesnej diagnostyki. W tym celu w ramach Narodowego Programu Zwalczania Sepsy lekarze specjaliści podkreślają konieczność powołania wielodyscyplinarnych zespołów, zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem sepsy, wprowadzenie krajowego rejestru przypadków sepsy, wyszkolenia personelu medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie służba zdrowia szpital choroba społeczeństwo

"Lokalna półka" w sklepach i lepsze posiłki w szpitalach. Minister Telus: to programy dla polskiego rolnika

- Jeden i drugi program jest dla polskiego rolnika. W szpitalach będzie dobra, polska żywność. A dzięki programowi "Lokalna pólka" rolnik będzie mógł sprzedawać bez pośredników, to znaczy w lepszej cenie - podkreślił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka żywność hipermarkety rolnictwo szpital Robert Telus Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Program "Dobry posiłek" w szpitalach. Minister zdrowia: ważne dla procesu zdrowienia pacjentów

Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreślała, że program "Dobry posiłek" jest kolejnym z elementów procesu zwiększania nakładów na służbę zdrowia, które podejmuje Zjednoczona Prawica. Placówki mają otrzymać dodatkowe środki, a NFZ zadbać, by jakość żywienia w szpitalach była znacząco lepsza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Sójka szpital Prawo i Sprawiedliwość

"Dobry posiłek" w szpitalach. Premier: Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych zwrócił uwagę, że Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia. Jak wskazał, jednym z jej ważniejszych aspektów jest odpowiednie żywienie dla pacjentów. Stąd zapowiedź programu "Dobry posiłek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia szpital Mateusz Morawiecki Katarzyna Sójka Ministerstwo Zdrowia