Polskie Radio
Section05
szpital

Uchodźcy z Ukrainy leczeni w polskich szpitalach. Waldemar Kraska podał dane

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w TVP Info, że coraz mniej obywateli Ukrainy leczy się w polskich szpitalach. Jak podkreślał, do placówek trafiają głównie dzieci chorujące na sezonowe wirusy oraz - na oddziały ginekologiczno-położnicze - kobiety w ciąży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo uchodźcy polska pomoc szpital Waldemar Kraska Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni zdrowie

"Brakuje nam sprzętu, a czekamy właśnie na dzieci z Mariupola". Trudna sytuacja lwowskich szpitali

Coraz trudniejsza jest sytuacja lwowskich szpitali, w których leczone są dzieci ranne podczas rosyjskich bombardowań i ostrzałów rakietowych. - Mamy placówki, mamy dobrych specjalistów, ale brakuje nam sprzętu. A czekamy właśnie na dzieci z Mariupola - mówi w rozmowie z PAP dr Zoriana Iwaniuk, wicedyrektor jednego z tych szpitali.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni szpital dzieci Lwów

Pacjenci w Centrum Zdrowia Matki Polki będą jeździć na badania autkami

Dwa elektryczne mini samochody trafiły do Kliniki Ortopedii i Traumatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dziecięce pojazdy mają stanowić rozrywkę dla małych pacjentów, którzy będą nimi jeździć na zmiany opatrunków i inne, często nieprzyjemne, zabiegi.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne szpital dzieci dzieciństwo zabawki Polskie Radio samochód choroba zdrowie zdrowie dziecka dziecko

"Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki". Minister zdrowia o górnikach z "Pniówka" przebywających w szpitalu

Stan dwóch górników poszkodowanych w wypadku w kopalni Pniówek, leczonych w Siemianowicach Śląskich jest bardzo ciężki. Minister zdrowia Adam Niedzielski, który był dzisiaj w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń, poinformował, że w placówce jest leczonych 21 pacjentów z kopalni Pniówek.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc szpital Adam Niedzielski zdrowie wypadek POLSKA społeczeństwo

Czerwone Noski niosą "Uśmiech na ratunek" ukraińskim dzieciom

– Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedział Janusz Korczak, który 80 lat temu dbał o dobre samopoczucie dzieci żyjących w okupowanej Warszawie. Dobrze wiedzą o tym klowni medyczni z Fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu, którzy dziś odwiedzają i rozbawiają dzieci przybyłe z ogarniętej wojną Ukrainy. Program, który skierowali do mieszkających w Polsce małych uchodźców, nazwali "Uśmiech na ratunek".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci Ukraina wojna na Ukrainie pomoc szpital uchodźcy dzieciństwo cyrk zabawa

Katastrofa w kopalni Pniówek. Szef MZ: poszkodowani mają zapewnioną najnowocześniejszą opiekę

- W tych trudnych chwilach chcę zapewnić rodziny poszkodowanych w wypadku w kopalni Pniówek, że opieka, którą staramy się zapewnić dla poszkodowanych, jest najnowocześniejsza i najwyższej jakości - powiedział Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo górnicy Śląsk wybuch Adam Niedzielski szpital pomoc Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo Mateusz Morawiecki zdrowie

Polska gotowa leczyć ukraińskich żołnierzy. Premier: szpitale mogą przyjąć tysiące rannych

- Polskie szpitale są gotowe do przyjęcia co najmniej 10 tysięcy rannych żołnierzy ukraińskich, jeśli będzie taka konieczność - zadeklarował we Lwowie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, obecnie w naszym kraju leczonych jest kilkudziesięciu wojskowych zza wschodniej granicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina premier Mateusz Morawiecki Lwów wojna 2022 Rosja szpital żołnierze serwis wschodni

Brutalna napaść Rosji. Premier: w polskich szpitalach leczymy rannych ukraińskich żołnierzy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "dziś w polskich szpitalach leczymy rannych żołnierzy ukraińskich". Dodał, że Polska jest gotowa, by w przypadku nasilenia walk na Ukrainie, przygotować osobne transporty dla Polaków, chcących w szybki sposób przemieścić się z terenów zachodniej Ukrainy do RP.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina wojsko wojna na Ukrainie szpital służba zdrowia pomoc Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo

Jak działają szpitale na Ukrainie? "W piwnicach nie obowiązują procedury"

- Część lekarzy decyduje się, żeby zostawać przy maluchach w salach, w których znajdują się inkubatory, i liczyć na to, że alarm nie będzie wiązał się z bombardowaniem i z tym, że szpital stanie się celem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o wojnie na Ukrainie i funkcjonowaniu szpitali Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Daniel Wydrych szpital Ukraina Jedynka Ukraina