Polskie Radio
Section05
szpital

Prezes NFZ: 10 tys. zł nagrody dla placówki, która będzie miała poziom wyszczepienia ok. 80 proc.

- Placówka, która będzie miała poziom wyszczepienia ok. 80 proc. i ma pod opieką dwa tysiące pacjentów w odpowiednim wieku, na koniec roku może liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. zł - mówił w piątek prezes NFZ Filip Nowak. Jak dodał, chodzi o to, by dotrzeć do pacjentów i przekonać ich do szczepień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA narodowy fundusz zdrowia NFZ COVID-19 szpital szczepienia NIK Najwyższa Izba Kontroli społeczeństwo

Pomoc dla Szpitala Południowego w Warszawie. Prezes NFZ: trwają rozmowy

- Trwają rozmowy dotyczące dalszej pomocy Szpitalowi Południowemu w Warszawie - zapewnił w czwartek prezes NFZ Filip Nowak. - Dyrektor oddziału wojewódzkiego jest na bieżąco w kontakcie z panią prezes, która teraz zarządza szpitalem i myślę, że możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszłość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa szpital narodowy fundusz zdrowia Rafał Trzaskowski Mateusz Morawiecki Adam Niedzielski COVID-19 NFZ

Nadchodzi kolejna fala pandemii? Na świecie rośnie liczba zakażeń, dominuje wariant Delta

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba infekcji SARS-CoV-2 na świecie wzrosła o jedną czwartą, obecnie wykrywa się ponad pół miliona zakażeń dziennie. Najwięcej nowych przypadków notuje się w Azji, ale ich liczba najszybciej rośnie w Ameryce Płn. i Europie. Dominującym wariantem koronawirusa stała się bardziej zaraźliwa Delta.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie szpital szczepienia ŚWIAT Europa

Wirusolog o wariancie Delta koronawirusa: jest bardziej zaraźliwy, ale nie bardziej agresywny

- Delta jest bardziej zakaźna, ale nie bardziej agresywna – powiedziała prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie. Jej zdaniem czwarta fala koronawirusa w Polsce najbardziej uderzy w region wschodni i południowo-wschodni, gdzie jest najmniej zaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia szczepienia zdrowie szpital POLSKA społeczeństwo

Przywrócono odwiedziny w szpitalach. "Teraz decydują o nich dyrektorzy"

Szpitale po kilkunastu miesiącach przerwy przywróciły odwiedziny u pacjentów. Są jednak pewne ograniczenia. - Teraz o wszystkim decyduje kierownik podmiotu leczniczego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wojewoda lubelski Lech Sprawka. O czym musimy pamiętać, kiedy zamierzamy odwiedzić bliskich przebywających na szpitalnych oddziałach?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych szpital medycyna koronawirus Koronawirus w Polsce