Polskie Radio
Section05
szpital

Żywiec czekał na tę inwestycję. Otwarto szpital współfinansowany przez BGK

Żywiec ma nowy szpital. Udział w jego realizacji ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  BGK Żywiec szpital bank finansowanie partnerstwo

Żywiec ma nowy szpital. Bank Gospodarstwa Krajowego współfinansował inwestycję

Udział w budowie nowego szpitala w Żywcu ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital Żywiec regiony Koronawirus w Polsce

"Ułatwi dostęp do pomocy medycznej". Prezydent zapowiedział otwarcie nowego SOR-u w Opolu

W Szpitalu Wojskowym w Opolu będzie otwierany szpitalny oddział ratunkowy - poinformował w sobotę prezydent Andrzej Duda. Powiedział, że powstanie SOR-u jest uzasadnione ze względu na położenie szpitala. Ułatwi to także mieszkańcom dostęp do szybkiej pomocy medycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza szpital medycyna zdrowie