Lato z Radiem 2018

Klaudia jest pierwszą dziewczynką wybudzoną w klinice Budzik

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 11:51
W 2013 roku na stronie kliniki Budzik pojawiła się informacja, że w piątek 13 września w klinice wybudziła się pierwsza pacjentka, 16-letnia Klaudia ze Słupska. W lipcu trafiła do Budzika prosto z Oddziału Intensywnej Terapii. Dzisiaj Klaudia wraca do zdrowia.
Audio
  • Mama Klaudii jest pewna, że w wybudzeniu córki pomogła wiara (Lato z radiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Myriams-Fotos/Pixabay

W maju 2013 roku na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód. Doznała urazu twarzoczaszki i zapadła w śpiączkę mózgową. Nastolatka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii. To były bardzo ciężkie chwile dla całej rodziny Klaudii. Jej mama, Angelika Gajtkowska, jest pewna, że dużą rolę w powrocie córki do zdrowia odegrała wiara.

- Nie zapomnę dnia, kiedy przyszedł ksiądz i przyniósł Klaudii figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Powiedział, że modlitwy zostały wysłuchane i prosi, by figurka pozostała z córką do końca jej życia. Na drugi dzień pani doktor powiedziała, że otwiera się Budzik, klinika dla pacjentów, którzy są w śpiączce mózgowej – powiedziała Angelika Gajtkowska.

Jak wyglądał dalszy proces leczenia Klaudii? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

***

W czasie tegorocznego "Lata z radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę Budzik, żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Wspomóż fundację "Akogo?" wysyłając darowiznę na konto fundacji.  Numer konta bankowego: 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S. A. Chcesz pomóc podopiecznym fundacji wyślij sms na nr 75 250, z hasłem "Budzimy: Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Klaudia Gajtkowska (pacjentka kliniki Budzik), Angelika Gajtkowska (mama Klaudii)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 10.17

abi/kb