Lato z Radiem 2018

"Budzik to był mój drugi dom"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 15:16
- Byłam w pracy i dostałam wiadomość, że Ola miała wypadek. Najechał na nią samochód - mówi w cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi" Sylwia Grzymała, której córka miała wypadek. 
Audio
  • Sylwia Grzymała i Ola Grzymała o historii dziewczynki (Lato z Radiem Budzi ludzi/Jedynka)
Budzik to był mój drugi dom
Foto: Glow Images/East News

- W szpitalu usłyszeliśmy bardzo trudne dla nas słowa, że nasze dziecko może nie przeżyć - wspomina pani Sylwia. 

Ola dwa tygodnie była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. - Następnie wypisano nas ze szpitala, ale do Oli nadal, bez względu na to, czy miała zamknięte czy otwarte oczy, nic nie docierało. Trafiliśmy do budzika a tam każdy dzień był lepszy - dodaje.

- Budzik to był mój drugi dom. Jestem 21. osobą, która się wybudziła. Jestem naprawdę zadowolona - mówi dziewczynka.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

***

W czasie tegorocznego "Lata z radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę Budzik, żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Wspomóż fundację "Akogo?" wysyłając darowiznę na konto fundacji.  Numer konta bankowego: 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S. A. Chcesz pomóc podopiecznym fundacji wyślij sms na nr 75 250, z hasłem "Budzimy: Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Sylwia Grzymała, Aleksandra Grzymała 

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 10.15

kh