Lato z Radiem 2018

Anioły na każdej posesji Aniołowa

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:41
Aniołowo to niewielka miejscowość leżąca w okolicach Pasłęka. To tak zwana wieś tematyczna. Anioły można spotkać tu dosłownie na każdym kroku.  
Audio
  • Aniołowo - wioska tematyczna (Lato z radiem/Jedynka)
Aniołowo ma około dwustu mieszkańców i wszyscy angażują się w działania na rzecz promocji miejscowości
Aniołowo ma około dwustu mieszkańców i wszyscy angażują się w działania na rzecz promocji miejscowościFoto: Cranach/Shutterstock

Już w odległości około 3 km od wioski stoi wielka rzeźba anioła, która wskazuje drogowcom, jak dojechać do wsi. Ale to nie wszystko. – Anioły stoją na mostku i na rondzie. Nawet każdy dom ma swojego anioła z numerem posesji. Wszędzie powiewają niebieskie flagi z białymi akcentami, a w ogródkach kwitną przeważnie białe kwiaty. To dopełnia anielskiego klimatu – powiedziała Halina Cieśla, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo.

Aniołowo ma około dwustu mieszkańców i wszyscy angażują się w działania na rzecz promocji miejscowości. Nawet dzieci. W przyszłym roku kilkuletnia Oliwia wyjedzie do Francji, by uczyć dzieci tańca z ogniem.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Ewa Chyra

Goście: Halina Cieśla (prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo), Zbigniew Cieśla (sołtys Aniołowa), Oliwia (dziewczynka trenująca taniec z ogniem), mieszkańcy Aniołowa

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 9.20, 11.18

abi