X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:51
Wałbrzych to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych ośrodków województwa dolnośląskiego. - Jest to jedno z najpiękniej położonych miast w Polsce - mówi w "Lecie z Radiem" Robert Strzeszewski, przewodnik turystyczny po Sudetach. 
Audio
  • Atrakcje Wałbrzycha i okolic (Lato z radiem 2018/Jedynka)
  • Z wizytą na Zamku Książ (Lato z Radiem 2018/Jedynka)
  • Rodzina zastępcza (Lato z radiem 2018/Jedyny taki ktoś)
Zamek Książ w Wałbrzychu
Zamek Książ w WałbrzychuFoto: Shutterstock.com

A z czego kiedyś słynął Walbrzych? - Jak wiele innych ośrodków miejskich na terenie Przedgórza Sudeckiego, miejscowa ludność przez wieki zajmowała się przede wszystkim uprawą rolną i produkcją płótna lnianego. Dlatego Wałbrzych, o czym nie każdy pamięta, zawdzięczał swój rozwój przede wszystkim tkactwu lnianemu - mówi Maria Solecka z Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Mówiąc o Wałbrzychu nie sposób nie wspomnieć o kryjącym wiele tajemnic, jednym z największych polskich zamków, Zamku Książ. Jego podziemia znajdują się 50 metrów pod dziedzińcem i niedługo po raz pierwszy w historii zostaną udostępnione turystom. 

Jaki unikatowy eksponat znajdziemy w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu? Czego poza złotym pociągiem warto szukać w okolicach miasta? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

W audycji także cykl "Jedyny taki ktoś", w którym Agnieszka Ciecierska odwiedziła jedną z warszawskich rodzin zastępczych. Nie zabrakło też kolejnego odcinka wakacyjnej lektury i konkursów dla słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzili: Monika Tarka, Robert Kilen

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Goście: Robert Strzeszewski (przewodnik turystyczny po Sudetach), Jacek Drejer (dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu), Maria Solecka (dział historii miasta i regionu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu), Mateusz Mykytyszyn (rzecznik prasowy Zamku Książ w Wałbrzychu)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh