Polskie Radio
Section05
podróże po Polsce

Jaka będzie pogoda i jak to sprawdzić? W Polskim Radiu Dzieciom wyjaśnia meteorolog

Czym jest pogoda? Co to takiego jest zachmurzenie, temperatura powietrza albo jego wilgotność? Dlaczego o tej porze roku częściej spada z nieba grad i pojawiają się burze, a nawet trąby powietrzne? Jaka jest teraz pogoda za oknem? Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła Anna Woźniak, synoptyk z IMGiW, która wyjaśniła jak należy zrozumieć zjawiska pogodowe i powiedziała jakie są prognozy na najbliższe dni.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ dzieci kultura dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom pogoda burze słońce

Wyprawa do Drawieńskiego Parku Narodowego. Jak tym razem poradzili sobie mali podróżnicy?

Jak poruszać się po Drawieńskim Parku Narodowym, co ciekawego możemy tam znaleźć i czy są jakieś skuteczne sposoby na kleszcze? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do udziału w Dzikiej Odysei, a o tym jak przebiegła kolejna wyprawa opowiedziała w "Poranku" Marta Powałowska, korespondentka Polskiego Radia Dzieciom. Więcej informacji o wyprawach rodzinnych z mikrofonem na parkinarodowe.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ dzieci kultura dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom Drawieński Park Narodowy parki narodowe przyroda

"Pokazujemy śpiew". Polskie Radio Dzieciom na warsztatach w Polskiej Operze Królewskiej

Jak poprawnie oddychać, czy możemy to kontrolować i jak wzmocnić nasz aparat mowy, aby być dobrymi wokalistami? Dziś w w Polskiej Operze Królewskiej ruszyły warsztaty rodzinne "Pokazujemy śpiew", a eksperci zdradzili kilka tajników także na antenie Polskiego Radia Dzieciom, które zorganizowało w Łazienkach Królewskich studio plenerowe.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ dzieci Łazienki Królewskie kultura dla dzieci Poranek Polskiego Radia Dzieciom warsztaty

Premiera podcastu Polskiego Radia Dzieciom. "Ucho widzi" - radiowe reportaże dla dzieci

Na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia jest już dostępny najnowszy podcast Polskiego Radia Dzieciom "Ucho widzi". Zaglądamy w nim, razem z łapaczem dźwięków, w miejsca do których nasi słuchacze nie mają okazji zaglądać. Jakie tajemnice kryje piłkarska szatnia? Co kryją podziemia Pałacu Kultury i Nauki? Co widać i słychać z krakowskiej hejnalicy? Na te i wiele więcej pytań odpowiadamy w podcaście Polskiego Radia Dzieciom. W pierwszym odcinku poznajemy tajemnice PGE Narodowego. Zapraszamy! 
Zobacz więcej na temat:  podcast reportaż Agnieszka Ciecierska radio dla dzieci wakacje

"Warszawa kryje w sobie wiele tajemnic, nawet przed mieszkańcami". O szczegółach w Polskim Radiu Dzieciom

Warszawa to bardzo popularne miejsce wśród turystów, a czy wiecie, że w Pałacu Kultury i Nauki mieszkają koty? Co można znaleźć na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego? Zapraszamy na spacer po Warszawie. A o tym jakie miejsca warto odwiedzić szczególnie opowiedziała przewodniczka Małgorzata Brzózka-Warś, która była gościem Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci DAB+ dzieci Łazienki Królewskie kultura dla dzieci ogród botaniczny Starówka przewodnik Poranek Polskiego Radia Dzieciom

Wystartowało "Lato z Radiem 2024". Co przygotowaliśmy dla słuchaczy? [WIDEO]

"Lato z Radiem" powraca na antenę Programu 1 Polskiego Radia. Tegorocznym motywem przewodnim jest woda. Nasi reporterzy zbadają rzeki, kanały, jeziora i oczywiście morze. Przygotowaliśmy najlepszą letnią muzykę, maskotkę, interesującą literaturę i konkursy. W jednym z nich nagrodą jest voucher dla dwóch osób na tygodniowy pobyt w Paryżu. To w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2024 konkursy Paryż Roman Czejarek literatura

Weekend w dużym mieście lub w małej miejscowości. Gdzie lepiej pojechać?

Gdańsk, Wrocław, Kraków, a może inne nie tak znane miasto czy miasteczko? Gdzie lepiej odpocząć? Co decyduje o tym, że poszczególne miejsca są wpisywane na listę tych, które warto odwiedzić? Wyjaśnia w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek turystyka Polska Organizacja Turystyczna podróże Podróże rodzinne Przemysław Marczewski

Darmowy listopad. Rezydencje królewskie z całej Polski zapraszają do siebie

Wielowiekowa siedziba polskich władców, apartamenty Stanisława Augusta Poniatowskiego, podmiejski pałac Jana III Sobieskiego, ale nie tylko. W ramach akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" można za darmo zwiedzać zamki i pałace rozsiane po całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Darmowy listopad zamki w Polsce Zamek Królewski Wawel Malbork wystawa muzeum za darmo Wilanów Łazienki Królewskie Wieliczka

Co łączy Kazimierza Pułaskiego, Piotra Wysokiego i jabłka? Warka! Byliśmy tam

Tym razem "Jedyne takie miejsce" odwiedziło Warkę, gdzie znajduje się m.in. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, polsko-amerykańskiego bohatera, który otarł się o śmierć przez poćwiartowanie. Z miejscowością tą związany jest również Piotr Wysocki, inicjator powstania listopadowego. Ale Warka to nie tylko tradycje niepodległościowe, ale również największy sad Europy - tradycję tę zapoczątkowała królowa Bona.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Kazimierz Pułaski jabłecznik Warka Piotr Wysocki województwo mazowieckie