Lato z Radiem 2018

Nadbałtycki kurort w przedostatni tydzień wakacji

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 15:35
W czwartek wspólnie z Małgorzatą Głogowską wybraliśmy się do Helu, czyli kurortu nadbałtyckiego położonego na samej północy Polski na malowniczym Półwyspie Helskim.
Audio
  • Małgorzata Głogowska oprowadza po Helu (Lato z radiem/Jedynka)
  • Budowa domu dla pani Elżbiety (Lato z radiem 2018/ Jedyny taki ktoś)
  • Felieton Piotra Goćka o zmianach na osiedlu czyta Andrzej Mastalerz, 23.08.2018 (Lato z radiem 2018/Jest jak jest)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Darq

W mieście właśnie trwa D-Day Hel, jedna z największych imprez rekonstrukcyjnych w Polsce. Chodzi o D-Day Hel, czyli odtworzenie na helskiej plaży lądowania Aliantów w Normandii. W mieście do końca tygodnia można zobaczyć autentyczne pojazdy wojskowe z tamtych lat, setki rekonstruktorów i inscenizacje. W mieście króluje moda i muzyka z lat 40. XX wieku.  

W cyklu "Lato z radiem spełnia marzenia" poznaliśmy historię Pani Elżbiety, której marzeniem jest własny dom. Bohaterka reportażu samotnie wychowuje gromadkę dzieci. Rodzina i sąsiedzi pomagają kobiecie w realizacji jej marzenia. 

A audycji wysłuchaliśmy też felietonu Piotra Goćka i kolejnego fragmentu lektury "Czerwony pająk". Poza tym były konkursy i "Strofy dla Ciebie".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzący: Monika Tarka i Robert Kilen

Reporter: Małgorzata Głogowska

Goście: Rafał Bier (organizator D-Day Hel), Mikołaj Klorek (Studio Historyczne Huzar), Iwona Ducek (organizatorka pokazu i konkursu mody w Helu), Grażyna Pozorska (Informacja Turystyczna w Helu), Elżbieta Kiraga (matka samotnie wychowująca dzieci), Agata Tyburska (krewna p. Elżbiety), Liliana Buzała (nauczyciel), Aneta Wosztyl (siostra p. Elżbiety), Janina Król (ciocia p. Elżbiety), Małgorzata Plewińska (sąsiadka)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi