Teatr Polskiego Radia

Krotochwila akademicka i nie tylko. Premiera

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 12:00
W sobotni wieczór zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska Romana Zawadzkiego pt. "Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko" w reżyserii Wojciecha Markiewicza. 10 lutego tuż po godz. 21.oo. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W jednej z ról Ewa Wiśniewska.

Roman Zawadzki, pisarz, felietonista, psycholog, autor słuchowiska „Alma Mater” zna radio „od podszewki”. Ten człowiek żywego planu, o sugestywnym głosie, występował i nadal występuje w radiu, zaś w kolejnym swoim słuchowisku wrócił a’ la I. Iredyński do jednoaktówek, uznawszy widocznie, że jedynie jedność miejsca i czasu może „teatrowi wyobraźni” dać przewagę nad radiem „na żywo”. Jako psycholog, autor wielu interesujących książek, Roman Zawadzki dobrze zna ludzką duszę.

Oto wielce zasłużony i sławny profesor odwiedza ekskluzywny pensjonat dla VIP-ów w małej miejscowości. Spotyka tam swoją byłą żonę i niezwykle piękną, interesującą hostessę. Nagły zwrot w akcji powoduje niepokój Profesora i skłania do fantastyczno-filozoficznych refleksji. Występują aktorskie znakomitości, laureaci radiowych „Splendorów”: Ewa Wiśniewska i Krzysztof Wakluliński, a także znana i lubiana Edyta Jungowska, która w swojej radiowej przeszłości bawiła wraz z Bryundalem publiczność na antenie Radia ZET.

Roman Zawadzki: Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko

Reżyseria: Wojciech Markiewicz

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Ewa Wiśniewska – Ona

Edyta Jungowska – Dziewczyna

Krzysztof Wakuliński – Gość


***

jd