Teatr Polskiego Radia

"Rany boskie, Polska!" Stefana Kisielewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 14:00
10 listopada o godzinie 18:30 zapraszamy do radiowej Dwójki na słuchowisko powstałe na podstawie "Dzienników" Kisiela i fragmentów jego powieści "Cienie w pieczarze".
Stefan Kisielewski
Stefan KisielewskiFoto: PAP/Mirosław Stankiewicz

Słuchowisko "Rany Boskie, Polska!" jest swoistą dyskusją o kondycji polskości i Polaków rozgrywaną na tle naszej historii najnowszej.

Stefan Kisielewski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Twórczość kompozytorska stanowiła jednak tylko jeden z wielu nurtów jego publicznej aktywności. Zajmował się także pracą literacką, publicystyczną i dziennikarską, był działaczem społecznym i politycznym.

We wszystkich dziedzinach zajmował bezkompromisowe stanowisko, narażając się na represje komunistycznych władz, łącznie z pobiciem przez tak zwanych "nieznanych sprawców". Jednak mimo wszelkich szykan był prawdziwym autorytetem. Na tekstach Stefana Kisielewskiego wychowywali się młodzi dziennikarze i publicyści. Jego głos liczył się w środowisku opozycyjnych ekonomistów i podziemnych działaczy niepodległościowych.

Stefan Kisielewski: "Rany Boskie, Polska!"

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Zaleski

realizacja: Maria Olszewska

opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Występują:

Mariusz Benoit, Krzysztof Wakuliński, Andrzej Mastalerz, Ewa Kania, Łukasz Lewandowski, Tomasz Marzecki, Marek Obertyn, Jan Pęczek, Jacek Rożański.

Na „Wieczór ze słuchowiskiem” zapraszamy 10.11.2018 godzina 18.30

 

***