X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Adam Mickiewicz "Grażyna"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:00
W najbliższą sobotę, 8 grudnia o godz. 21.00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Adama Mickiewicza "Grażyna"  w adaptacji i reżyserii Jerzego Machowskiego.
plakat
plakatFoto: Jerzy Machowski

„Grażyna” Adama Mickiewicza to poemat o litewskiej księżnej, która poświęca swe życie, by ochronić męża przed hańbą.

W radiowej adaptacji Jerzego Machowskiego to przede wszystkim opowieść o kobiecie świadomej, że sama może ponieść koszty politycznej gry swego męża i podejmującej działania przerastające jej siły.

Nasze najnowsze słuchowisko stawia pytania o pozycję kobiety w świecie, o naturę władzy oraz o cenę, jaką człowiek jest gotów za tę władzę zapłacić.

W historycznych adaptacjach „Grażyny” tytułową rolę grały m. in. Irena Eichlerówna i Zofia Kucówna. Dziś usłyszymy debiutującą w Teatrze Polskiego Radia Edytę Januszewską. Towarzyszyć jej będą Marek Barbasiewicz, Krzysztof Gosztyła, Andrzej Mastalerz, Paweł Paprocki oraz Małgorzata Rytel i Kamil Mrożek.

Jerzy Machowski to tegoroczny laureat nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. Otrzymał nagrodę Don Kichota dla najlepszego debiutującego reżysera (Za miłość do polskiego Romantyzmu. Za umiejętność zadawania pytań, które znają wszyscy i za odpowiedzi, które zna tylko On).

 

Adam Mickiewicz "Grażyna"

Adaptacja: Jerzy Machowski

Reżyseria: Jerzy Machowski 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Ignacy Zalewski 

 

Obsada:

Edyta Januszewska, Paweł Paprocki, Marek Barbasiewicz, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Gosztyła, Kamil Mrożek, Małgorzata Rytel, Jerzy Machowski,