X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Antoni Czechow "Cztery opowiadania prowincjonalne"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 10:00
5 stycznia 2019 o godz. 21.00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko Antoniego Czechowa "Cztery opowiadania prowincjonalne" w adaptacji i reżyserii Jana Warenyci.
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: Polskie Radio

Antoni Czechow (1860 – 1904) – rosyjski nowelista i dramatopisarz, klasyk literatury rosyjskiej.

Mistrz „małych form literackich”, w której przeważały obrazki obyczajowe, miniatury z życia urzędników, kupców, ziemian i chłopów, łączące komizm z wyraźnymi akcentami krytyki społecznej.

Znany głównie z dramatów odtwarzających tragizm powszedniej egzystencji zwykłych, przeciętnych ludzi, zazwyczaj pozbawionych woli działania, w których konflikty ukazywał w aspekcie ogólnoludzkim, społeczno-psychologicznym, a zarazem czysto rosyjskim.

Słuchowisko „Cztery opowiadania prowincjonalne” powstało na podstawie opowiadań Końskie nazwisko” i „Żywa chronologia w przekładzie Jerzego Wyszomirskiego, „Pogotowie ratunkowe ” w przekładzie Janiny Brzechwy, oraz „ Fujarka” w przekładzie Marii Mongirdowej.

Adaptacja radiowa Jan Warenycia.                                                          

 

Antoni Czechow "Cztery opowiadania prowincjonalne"

Na podstawie opowiadań: „Końskie nazwisko” i „Żywa chronologia" w przekładzie Jerzego Wyszomirskiego, „Pogotowie ratunkowe ” w przekładzie Janiny Brzechwy, oraz „ Fujarka” w przekładzie Marii Mongirdowej

Adaptacja: Jan Warenycia

Reżyseria: Jan Warenycia 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski 

 

Obsada:

Marian Opania, Elżbieta Kijowska - Rozen, Krzysztof Wakuliński, Andrzej Mastalerz, Mariusz Jakus, Tadeusz Marzecki, Wojciech Żołądkowicz, Bruno Bytner.