X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Wiliam Shakespeare "Wieczór Trzech Króli... Królowych"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:00
6 stycznia 2019 o godz. 21.00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko Wiliama Shakespear’a "Wieczór Trzech Króli... Królowych" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Wieczór Trzech Króli
Wieczór Trzech KróliFoto: Marta Rebzda

W czasach elżbietańskich scena należała do mężczyzn. Tylko oni byli aktorami, a co za tym idzie – występowali zarówno w rolach męskich, jak i żeńskich. W słuchowisku Waldemara Modestowicza tym razem sceną zawładnęły, na przekór szekspirowskim standardom, kobiety. Reżyser nie tylko oddał im głos, ale także, pierwotnie męskim bohaterom, kazał mówić przez kobiece ciało. I tak oto powstał „Wieczór Trzech Króli… Królowych”, w którym wystąpiły znakomite: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Justyna Kowalska, Anna Chodakowska, Marta Masza Wągrocka, Monika Węgiel-Jarocińska, Olga Sarzyńska, Wiktoria Gorodeckaja oraz Ewa Prus.

„Wieczór Trzech Króli … Królowych” to błyskotliwa  sztuka o miłości.  Zachwyca galerią nie biało-czarnych charakterów, dzięki czemu możemy docenić Shakespear’a za autentyzm oraz ogromną wiedzę o człowieku i jego niedoskonałej naturze.

                                                          

Wiliam Shakespeare "Wieczór Trzech Króli" 

Przekład: Stanisław Barańczak  

Adaptacja: Waldemar Modestowicz

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik 

 

Obsada:

Jadwiga Jankowska-Cieślak, Katarzyna Dąbrowska, Justyna Kowalska, Anna Chodakowska, Marta Masza Wągrocka, Monika Węgiel-Jarocińska, Olga Sarzyńska, Wiktoria Gorodeckaja oraz Ewa Prus.