Polskie Radio
Section05
Waldemar Modestowicz

"Scena teatralna Trójki": "To słowo" – słuchowisko nagrodzone na międzynarodowym festiwalu

Słuchowisko Marty Rebzdy pt. "To słowo", w reżyserii Waldemara Modestowicza, otrzymało pierwszą nagrodę na UK International Audio Drama Festival w Canterbury. Reżyser podkreśla, że słuchowisko w sposób szczególny wybrzmiewa w kontekście wojny na Ukrainie. "To słowo" znaczy wysiedlenie.
Zobacz więcej na temat:  Scena Teatralna Trójki Trójka pr poleca Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Waldemar Modestowicz Maciej Kubera Piotr Moss Danuta Stenka Anna Dereszowska Piotr Grabowski Mateusz Rusin Sławomir Grzymkowski Sławomir Orzechowski KULTURA

Słuchowisko Marty Rebzdy z pierwszą nagrodą na UK International Audio Drama Festival

Słuchowisko Marty Rebzdy "To słowo", w reżyserii Waldemara Modestowicza, zdobyło pierwszą nagrodę na UK International Audio Drama Festival w Canterbury. Tematem jest wysiedlenie dzieci Zamojszczyzny w czasie okupacji niemieckiej i niezwykła rola małżeństwa Róży i Jana Zamoyskich, którzy z obozu w Zwierzyńcu uratowali 480 dzieci.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Marta Rebzda Waldemar Modestowicz

"To słowo" z pierwszą nagrodą na festiwalu w Canterbury. Słuchowisko Teatru Polskiego Radia zachwyciło jury

Na tegorocznym festiwalu UK International Audio Drama Festiwal w brytyjskim Canterbury pierwszą nagrodę zdobyło słuchowisko Teatru Polskiego Radia "To słowo" Marty Rebzdy. Opowiada ono o wysiedleniach dzieci z Zamojszczyzny w czasie okupacji niemieckiej i niezwykłej roli Róży i Jana Zamoyskich, którzy uratowali z hitlerowskiego obozu w Zwierzyńcu czterysta sześćdziesięcioro dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Teatr Polskiego Radia słuchowisko II wojna światowa ŚWIAT Canterbury Wielka Brytania Anglia Europa