Teatr Polskiego Radia

Miłość - czysta u kąpieli morskich

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 11:00
9 marca o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na słuchowisko wg komedii Cypriana Kamila Norwida "Miłość - czysta u kąpieli morskich" w adaptacji i reżyserii Jerzego Machowskiego.
Miłość -czysta u kąpieli morskich - kadr z nagrania słuchowiska
Miłość -czysta u kąpieli morskich - kadr z nagrania słuchowiskaFoto: K. Sielicki

Cztery postaci z tak zwanego dobrego towarzystwa spędzają wolny czas w nadmorskim kurorcie w Normandii. Młodzi, piękni, wrażliwi i spragnieni miłości. Zdrowotne kąpiele i picie oślego mleka, afekty i namiętności, flirty i intrygi, zaręczyny i samobójstwa - wszystko to z miłości... własnej?

Norwid w mało znanej roli komediopisarza kreśli pełen ironii portret romantyków. Wytyka im egzaltację, której źródło widzi w ich bezgranicznej próżności. Rzeczywista płycizna pozornie głębokich uczuć przeżywanych „na wynos” ukazana w komedii sprzed półtora wieku dziś, w dobie ekshibicjonizmu rodem z mediów społecznościowych, okazuje się zaskakująco aktualna.

W słuchowisku zrealizowanym w konwencji operetki zagrają i zaśpiewają fantastyczni młodzi aktorzy: Angelika Kurowska, Paweł Paprocki, Krzysztof Szczepaniak i debiutująca w Teatrze Polskiego Radia Teresa Kowalik. Dowcipowi Norwida sekunduje humorystyczna muzyka Ignacego Zalewskiego.

                                                  

Cyprian Kamil Norwid "Miłość - czysta u kąpieli morskich"

Adaptacja: Jerzy Machowski

Reżyseria: Jerzy Machowski 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Ignacy Zalewski 

Obsada:

Julia - Teresa Kowalik

Marta - Angelika Kurowska

Feliks - Krzysztof Szczepaniak

Erazm - Paweł Paprocki