X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Dwa portrety - opowieść o siostrach Boznańskich

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:00
14 kwietnia o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Duśki Markowskiej - Resich "Dwa portrety - opowieść o siostrach Boznańskich" w reżyserii Jana Warenyci.
Olga Boznańska, Dziewczynka z chryzantemami, 1894 r.
Olga Boznańska, Dziewczynka z chryzantemami, 1894 r.Foto: Wikipedia Commons/Domena Publiczna

To historia relacji z siostrą, która za Olgą wszędzie jeździła, od Polski, gdzie się urodziły i wychowały, przez Niemcy do Francji. Historia wielkiej miłości i nienawiści wywołanej niespełnieniem artystycznym Izy. Jest to też historia wielkiej kariery i wielkiego zapomnienia. Boznańska uważała się za obywatelkę Europy i świata, za artystkę międzynarodową. Wybrała Paryż, bo tam mogła się rozwinąć.

Olga Boznańska urodziła się 15 kwietnia 1865 roku w Krakowie w dość zamożnej rodzinie. Iza była trzy lata młodszą siostrą Olgi o wielkich zdolnościach muzycznych.

15 kwietnia 2019 roku odchodzimy 154 rocznicę urodzin wielkiej malarki.

                                         

Duśka Markowska - Resich "Dwa portrety - opowieść o siostrach Boznańskich"

Reżyseria: Jan Warenycia 

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Dorota Landowska, Agnieszka Warchulska, Katarzyna Tatarak, Lucyna Malec, Monika Kwiatkowska, Grzegorz Kwiecień, Dariusz Wnuk, Robert Czebotar, Katarzyna Bargiełowska, Karolina Bacia, Damian Kulec, Jan Staszczyk, Hubert Paszkiewicz, Krystyna Turowska, Hanna Olejnik,