X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Żywot Józefa

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 09:30
21 kwietnia o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Mikołaja Reja "Żywot Józefa" w adaptacji i reżyserii Jarosława Gajewskiego.
Żywot Józefa - kadr z nagrania słuchowiska
Żywot Józefa - kadr z nagrania słuchowiskaFoto: M. Rebzda

Wartością tekstu Rejowego 'Żywota Józefa" jest dziś (jak chyba i zawsze...) przede wszystkim  przypomnienie jednej z najważniejszej opowieści rodzaju ludzkiego,  historii Józefa syna Jakuba sprzedanego przez braci, wyniesionego do najwyższych godności w Egipcie, a następnie ratującego swą rodzinę (ród i naród...) przed zagładą.  Osobnym dziś smakiem jest  brzmienie staropolskiego języka, jego bogata muzyczność, w połączeniu ze  zdolnością  utrzymywania naszej uwagi  - prowadzenia nas przez gąszcz  zewnętrznej i wewnętrznej akcji  dziejów  Józefa. Nasze słuchowisko rodzi się z ducha muzyki wykorzystującej motywy ludowe staropolskie, bliskowschodnie i północno-afrykańskie, skomponowanej przez prof. Marię Pomianowską i granej na rekonstruowanych instrumentach staropolskich (suka biłgorajska, suka mielecka, fidel płocka...) i egzotycznych (ney, duduk, bębny irańskie...).  Podstawowym brzmieniem jest wielogłosowa pieśń chóru. To z niej wyłaniają się sytuacje, dialogi postaci, subtelne wynurzenia i refleksje zawarte w monologach. Wieloraka obecność chóru  jest cały czas wyczuwalna i ostatecznie to ona jest nośnikiem i zwieńczeniem opowieści.

                                                 

Mikołaj Rej "Żywot Józefa"

Adaptacja: Jarosław Gajewski

Reżyseria: Jarosław Gajewski 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Maria Pomianowska

w wykonaniu:

Karolina Hulbój, Karolina Matuszkiewicz, Wojciech Lubertowicz,

Obsada:

Małgorzata Lippman, Joanna Halinowska, Hubert Paszkiewicz, Jarosław Gajewski,

oraz studenci II roku Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie specjalności ATM

Natalia Stachyra, Maja Polka, Olga Lisiecka, Ada Dec, Karolina Piwosz, Maciej Kozakoszczak, Wojciech Melzer, Juliusz Godzina, Maciej Dybowski, Tomasz Osica,