X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Moniuszko - nadzieja wbrew nadziei

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 10:00
5 maja o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Mateusz Tracza "Moniuszko - nadzieja wbrew nadziei" w reżyserii autora.
Moniuszko - kadr z nagrania słuchowiska
Moniuszko - kadr z nagrania słuchowiskaFoto: M. Tracz

Postanowiłem opowiedzieć Państwu historię powstania „Halki” – opery, która wywołała prawdziwą sensację w polskiej kulturze. Tekst zbudowałem w oparciu o listy samego Moniuszki i opracowania muzykologiczne, uwzględniając najnowsze ustalenia historyków (dość wspomnieć, że pierwsza opera kompozytora – „Schweizerhütte”, napisana jeszcze w czasie jego studiów w Berlinie – miała swoją prapremierę dopiero w listopadzie 2018 r.!). Inspirowałem się także tekstem Juliana Tuwima „Rozmowa Moniuszki z carskim generałem” oraz opisami życia salonowego dziewiętnastowiecznej Warszawy. Słuchowisko mieni się różnymi odcieniami dźwięków. Kacper Kuszewski zadziwia swoją interpretacją roli kompozytora, a partnerują mu wybitni aktorzy wszystkich pokoleń. Warto wspomnieć, że w opracowaniu muzycznym spektaklu użyłem fragmentów „Halki” w wykonaniu zgodnym z niedawno odkrytym (!) zapisem samego kompozytora, bez późniejszych przeróbek.

Życzę Państwu miłego odbioru.

Mateusz Tracz

Mateusz Tracz "Moniuszko - nadzieja wbrew nadziei"

Reżyseria: Mateusz Tracz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski, Mateusz Tracz


Obsada:

Kacper Kuszewski,Krzysztof Szczepaniak, aleksandra Radwan, Ilja Zmiejew, Marian Opania, Justyna Orzechowska, Mateusz Weber, Mateusz Kmiecik, Mateusz Tracz, Patryk Izert, Monika Perdjon, Piotr Zwolski,

Redakcja - Szymon Liszewski

Asystent reżysera - Przemysław Stański