X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Warszawski wrzesień

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 10:00
8 września o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Iwony Rusek "Warszawski wrzesień" w reżyserii Ewy Małecki.
Warszawski wrzesień
Warszawski wrzesieńFoto: M. Rebzda

Warszawa 1939 roku, ostatni dzień sierpnia, siostry Mania i Bella wybierają się do restauracji  "Oaza", by świętować imieniny tej ostatniej. Podczas hucznej zabawy Mania poznaje Stasia, a następnego dnia wybucha wojna. W ferworze walki Bella wraz z narzeczonym postanawia uciec do Lwowa, zaś Mania, a pod jej wpływem i Staś, zostają w Warszawie, by wziąć udział w jej obronie. 

O tym, jak potoczą się dalsze losy sióstr tamtego września, dowiecie się Państwo w najbliższą niedzielę o godzinie 21:00 w PR 1. Zapraszamy!

                                                
                         

Iwona Rusek "Warszawski wrzesień"

 

Reżyseria: Ewa Małecki 

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Agnieszka Szwajgier

Muzyka: Grzegorz Łapiński

Obsada:

Marta Kurzak, Aleksandra Radwan, Otar Saralidze, Mateusz Weber, Przemysław Wyszyński, Karolina Bacia, Małgorzata Rożniatowska, Karol Dziuba,