X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Pensjonat Relax

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 08:00
14 grudnia o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Agnieszki Elbanowskiej "Pensjonat Relax"  w reżyserii autorki i Łukasza Lewandowskiego.
Kadr z nagrania słuchowiska Pensjonat Relax
Kadr z nagrania słuchowiska "Pensjonat Relax"Foto: M. Rebzda

"Dyrektor domu wczasowego Relax i jego nieliczny personel szykują się na przyjazd uchodźców. Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przekształcić swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje."

"Perspektywa spotkania z „obcym” doskonale weryfikuje to, jak widzimy samych siebie. W oczekiwaniu na przyjęcie uchodźców, bohaterowie filmu - społeczność małej polskiej miejscowości, mimowolnie definiują swoją tożsamość. Skupieni na tym, jak się zaprezentować i w jaki sposób z zaistniałej sytuacji wyciągnąć dla siebie największe korzyści, demaskują własne słabości, lęki i uprzedzenia.

Kryzys uchodźczy (z naszej, europejskiej perspektywy), to cały szereg konkretnych problemów i narastających konfliktów społecznych, międzykulturowych, politycznych, ekonomicznych. Uciekając się do zbawiennej roli absurdu, chciałabym, chociażby w małej skali krótkiej opowieści filmowej, spróbować przebić ten napęczniały balon."

 

Agnieszka Elbanowska "Pensjonat Relax"

Reżyseria: Agnieszka Elbanowska, Łukasz Lewandowski 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Maciej Moruś


Obsada:

Łukasz Lewandowski, Jarosław Gajewski, Jarosław Boberek, Barbara Zielińska, Marta Dylewska, Andrzej Kłak, Monika Kwiatkowska, Stanisław Brudny, Kamil Pruban, Michał Podsiadło,