X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Tadeusz Woźniak

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 08:00
W najbliższą sobotę, 25 stycznia o godzinie 21:05 zapraszamy do radiowej Jedynki na koncert piosenek Tadeusza Woźniaka pt. "Zegarmistrz światła".
Zegarmistrz światła
Zegarmistrz światłaFoto: Polskie Radio

W sobotę 25 stycznia w Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana kolejny wieczór Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Tym razem młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy przypomną przeboje Tadeusza Woźniaka.

Tadeusz Woźniak -  polski muzyk, kompozytor i wokalista. Jest autorem muzyki do kilkuset piosenek, inscenizacji teatralnych oraz do kilkudziesięciu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i filmów.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Tadeusza Woźniaka. Dużą popularność przyniosły mu przeboje: "Hej, Hanno", "Smak i zapach pomarańczy", "To będzie syn" . Jesienią 1971 roku Polskie Nagrania tłoczą Tadeuszowi Woźniakowi pierwszą płytę długogrającą, utrzymaną w balladowej konwencji. Zawiera ona największy przebój "Zegarmistrz światła", nagrany wspólnie z Alibabkami i formacją Henryka Wojciechowskiego. Piosenka wygrywa w 1972 roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

W trakcie muzycznego spotkania poświęconego Tadeuszowi Woźniakowi wystąpią: Juliusz Godzina, Wojciech Melzer, Tomasz Osica, Filip Rychcik, Jakub Szyperski. Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

Początek koncertu pt. „Zegarmistrz światła” w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w sobotę 25 stycznia o godz. 21.05.

Prowadzenie – Paweł Sztompke.

Transmisja na antenie radiowej Jedynki w sobotę 25 stycznia o godz. 21.05.