X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Stół z powyłamywanymi nogami

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 08:00
2 lutego o godzinie 20:05 zapraszamy do radiowej Trójki na premierowe słuchowisko Agnieszki Charkot „Stół z powyłamywanymi nogami. Ćwiczenia ze słuchania” w reżyserii Krzysztofa Czeczota.
Krzysztof Czeczot
Krzysztof CzeczotFoto: Wojciech Dorosz/PR

Słuchowiskiem pod  tytułem „Stół z powyłamywanymi  nogami. Ćwiczenia ze słuchania” rozpoczynamy rok 2020 na Scenie Teatralnej Trójki. Powstało ono na podstawie sztuki, za którą Agnieszka Charkot otrzymała II Nagrodę w konkursie Trójki i ZAiKSU Nasłuchiwanie. Gościnność. Konkurs na dramat radiowy został przez nas ogłoszony w 2019 roku po raz drugi. W 2018 roku hasłem była Niepodległość.  Nagrodę I – przypominamy – otrzymał Szymon Bogacz za sztukę p.t. „Nikos z Chojnowa”, a jej realizację  zaprezentowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Szymon Bogacz zobrazował naszą gościnność a rebours. Agnieszka Charkot w swojej miniaturowej sztuce pokazuje smutny paradoks obcości we własnym domu, ale o jej szczególnym walorze decyduje potencjał dźwiękowy, który w niej tkwi, będący nie tylko chwytem formalnym, lecz nade wszystko stanowiący udaną próbę przełożenia na dźwięk przesłania opowiedzianej historii. To, co łączy oba dramaty, jest postawiona przez obojga autorów diagnoza: problem z naszą gościnnością tkwi w nieumiejętności słuchania czyli w niesłyszeniu. Sztuka radia, przy okazji, może stanowić tu rodzaj wyzwania.

Oboje laureaci nie debiutowali, biorąc udział w trójkowym konkursie.  Agnieszka Charkot  jest finalistką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2019 za sztukę p.t. „Nasza pani”. Związana jest, co szczególnie wymowne, z teatrem, który nie posługuje się słowem czyli z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

Oboje też laureaci tworzą na Dolnym Śląsku.

Można przyjąć naturalnie, że zbieżności, które zauważamy, są przypadkowe.

Reżyserii sztuki Agnieszki Charkot podjął się juror – Krzysztof Czeczot – aktor (po łódzkiej Filmówce), nagradzany twórca słuchowisk, realizator oraz producent audiobuków. Jest laureatem, wspólnie z Andrzejem Brzoską, jednej z najważniejszych nagród dla twórców sztuki radiowej Prix Europa w Berlinie w 2013 roku za słuchowisko, które miało premierę w Programie Trzecim pod tytułem „Andy”. Zrealizował także największy audiobuk Europy  na podstawie Biblii.

Rolę główną w słuchowisku zagrała Anna Smołowik – Talent Trójki w kategorii Teatr 2015.

 

Agnieszka Charkot  „Stół z powyłamywanymi nogami. Ćwiczenia ze słuchania”


Reżyseria:  Krzysztof Czeczot

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński, Maciej Zych

Opracowanie muzyczne: Maciej Zych


Obsada:

Dorota Landowska, Zbigniew Konopka, Anna Smołowik, Maria Maj, Michał Sitarski, Beata Bandurska, Kasia Wińcza, Krysia Turowska, Julia Kołakowska - Bytner,