X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Brat naszego Boga

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:00
15 lutego o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" w adaptacji i reżyserii Michała Wdowiaka.
Nagranie słuchowiska Brat naszego Boga
Nagranie słuchowiska "Brat naszego Boga"Foto: M. Rebzda

„Brat naszego Boga” jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater musi dokonać wyboru między sztuką, a posłannictwem Bogu. Miłość ojczyzny, której Chmielowski poświęcił zdrowie w powstaniu styczniowym, wyjątkowy talent malarski i kariera artysty, którą porzucił wybierając bezwzględne ubóstwo i posługę ludziom najbardziej społecznie upośledzonym, a przede wszystkim wewnętrzna duchowa przemiana - to podstawowe tematy tej poruszającej opowieści.

Dramat Karola Wojtyły przybliża nam postać, życie i dzieło brata Alberta Chmielowskiego.


Karol Wojtyła "Brat naszego Boga"

Adaptacja: Michał Wdowiak

Reżyseria:  Michał Wdowiak

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Jerzy Radziwiłowicz, Marcin Przybylski, Mariusz Bonaszewski, Dariusz Wnuk, Piotr Bajtlik, Barbara Zielińska, Jan Kardasiński, Zbigniew Konopka, Piotr Kozłowski, Janusz Rafał Nowicki, Ryszard Stępień,