Teatr Polskiego Radia

Nieznany Żołnierz

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 08:00
1 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne słuchowisko dla dzieci z cyklu "Dzieci bliżej historii" pt. "Nieznany Żołnierz" autorstwa Piotra Skotnickiego.
Stanisław Brudny
Stanisław BrudnyFoto: Polskie Radio

Teatr Polskiego Radia zaprasza na kolejne słuchowisko z cyklu „Dzieci bliżej historii”. Tym razem opowiemy wam o Grobie Nieznanego Żołnierza.

Ten pomnik wrósł na stałe w Warszawę i chociaż prawie każdy jest w stanie umiejscowić go na mapie stolicy to większość nie zna jego historii. A jest ona fascynująca.  Młody Tadzio odkrywa po drugiej stronie lustra portal przenoszący w czasie. Trafia w sam środek walk o Lwów w 1918 r. Telefon komórkowy, który zabrał ze sobą raczej na niewiele się zda. Czy podczas swojej niebezpiecznej eskapady w przeszłość odkryje tajemnicę Grobu Nieznanego Żołnierza? Czy bezpiecznie powróci do współczesności?

Tego dowiecie się z premierowego słuchowiska Piotra Skotnickiego „Nieznany Żołnierz”.


 

Na słuchowisko zapraszamy w niedzielę 1 listopada do Pierwszego Programu Polskiego Radia o godzinie 18.00.


***

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska. 

- W cyklu "Dzieci bliżej historii" podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

***

Piotr Skotnicki "Nieznany Żołnierz"

Reżyseria: Piotr Skotnicki

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Piotr Skotnicki


Obsada:

Stanisław Brudny, Kuba Jóźwik, Marcin Troński, Damian Kulec, Monika Obara, Zbigniew Konopka,

 

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową.