Teatr Polskiego Radia

Dziady cz. I

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:00
W najbliższą niedzielę 26 września  zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe  słuchowisko Adama Mickiewicza "Dziady cz. I" w reżyserii Andrzeja Seweryna.
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: W. Kusiński

Słuchowisko "Dziady" część I zrealizował Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie we współpracy z Teatrem Polskiego Radia. 

Niedokończona, nigdy niewystawiana w całości, część I „Dziadów”,  to najbardziej tajemniczy fragment słynnego dramatu Adama Mickiewicza. Jego lektura to swego rodzaju studium pracy artysty nad dziełem, któremu z różnych przyczyn, nie dane było rozkwitnąć. Rozpoznajemy w utworze zaczątki motywów, które tak dobrze znamy z II, III czy IV części „Dziadów”, widzimy bohaterów, którzy dopiero rodzą się w wyobraźni artysty... Twórcy słuchowiska pod przewodnictwem Andrzeja Seweryna prowadzą słuchacza drogą przez labirynt myśli autora i ukazują piękno mickiewiczowskiego języka.


Adam Mickiewicz "Dziady cz. I"

Reżyseria: Andrzej Seweryn

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka, śpiew oraz przygotowanie wokalne aktorów: Maniucha Bikont

Komentarze: dr Tomasz Jędrzejewski

Współpraca artystyczna: Anna Skuratowicz


Obsada: 

Marta Alaborska, Maniucha Bikont, Dorota Bzdyla, Hanna Skarga, Tomasz Błasiak, Krzysztof Kwiatkowski, Paweł Krucz, Dominik Łoś, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Jerzy Schejbal, Andrzej Seweryn, Przemysław Wyszyński

przy fortepianie Adam Rossa

 

Na słuchowisko "Dziady cz. I" zapraszamy w niedzielę (26.09) tuż po godz. 21.00.