Teatr Polskiego Radia

Wyzwolenie według Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2023 08:00
W najbliższą sobotę, 7 października, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko pt. „Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji i reżyserii Tomasza Cyza.
Tomasz Cyz - reżyser słuchowiska Wyzwolenie
Tomasz Cyz - reżyser słuchowiska "Wyzwolenie"Foto: W. Kusiński

Historia człowieka, człowieka teatru, ale przede wszystkim człowieka – wyjątkowego i nadwrażliwego, zagubionego, poszukującego rozwiązania, nie mogącego sobie poradzić ze sobą i światem. Człowieka myślącego, Polaka, ale przede wszystkim człowieka, który – jak powiada on sam – zjawia się „co jakie parę staj lat... co wiek...” i „nie może znieść tego co jest”. Jest sam, choć wśród ludzi. Jest artystą, choć niespełnionym; kimś, kto chce rządzić duszami ludzkimi. I kto podejmuje walkę -  najpierw o samego siebie, dopiero później o świat. Bo wie, że jeśli nie porazi sobie z samym sobą, nie poradzi sobie ze światem. I przegra.

 

Stanisław Wyspiański "Wyzwolenie"

Adaptacja: Tomasz Cyz 

Reżyseria: Tomasz Cyz  

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Dominik Strycharski

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska


Obsada:

Grzegorz Małecki (Konrad), Sławomira Łozińska (Didaskalia), Przemysła Stippa (Reżyser), Tomasz Nosiński (Geniusz), Monika Kwiatkowska (Muza), Magdalena Czerwińska (Hestia), Olgierd Łukaszewicz (Stary Aktor).

W partii Chóru-Erynii wystąpiły:

Emma Giegżno, Weronika Humaj, Zuzanna Lit, Katarzyna Pośpiech, Karolina Rzepa

 

Na słuchowisko "Wyzwolenie" zapraszamy w sobotę (07.10.) tuż po godz. 20.00. Program 1 PR