Polskie Radio
Section05
Przemysław Stippa

"Miłość w opałach" w Jedynce. Słuchowisko Zygmunta Miłkowskiego [POSŁUCHAJ]

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 200. rocznicę urodzin Zygmunta Miłkowskiego - żołnierza, pisarza i działacza niepodległościowego - ustanowił rok 2024 Rokiem Zygmunta Miłkowskiego. Tworząc pod pseudonimem literackim Teodor Tomasz Jeż, był on jednym z najpłodniejszych, obok Józefa Ignacego Kraszewskiego, pisarzy polskich. Zapraszamy do Jedynki na słuchowisko "Miłość w opałach".
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Zygmunt Miłkowski Andrzej Brzoska Marcin Nierubiec Aleksandra Głogowska Grażyna Barszczewska Stanisław Brudny Dorota Landowska Marta Kurzak Ewa Domańska Stefan Pawłowski Przemysław Stippa Adam Cywka pr poleca

"Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Marcin Kusy: cieszę się, że Polskie Radio promuje Narodowe Czytanie

- Z podziwem patrzę na artystów i aktorów, którzy przez wiele godzin mierzą się z kolejną lekturą - mówił o Narodowym Czytaniu 2023 Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Polskie Radio, partner medialny Narodowego Czytania 2023, przygotowało specjalny serwis internetowy narodoweczytanie.polskieradio.pl oraz przeprowadziło szereg relacji reporterskich i transmisji prosto z Ogrodu Saskiego, gdzie czytano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie literatura Eliza Orzeszkowa Narodowe Czytanie 2023 Martyna Podolska Anna Stempniak Marcin Kusy Przemysław Stippa

"Dajemy przestrzeń realnemu życiu". Przemysław Stippa o historii opisanej w popularnym serialu

- W tym przypadku mamy historię nie książkową, nie kolorową i nie ładną, ani nie taką z lekcji. Tylko związaną z ważnym wydarzeniem historycznym, które jednak obserwujemy z perspektywy ludzi, którzy żyli w Warszawie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o serialu "Polowanie na ćmy" aktor Przemysław Stippa. Produkcja przybliża losy Polaków pod rosyjskimi zaborami. Czy łatwo się odnaleźć w takim spojrzeniu na historię?
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Stippa Warszawa Agnieszka Kunikowska

"Jest się z czego cieszyć". Premiera płyty z muzyką do spektaklu "Matka odchodzi"

- To wyjątkowy dzień. Po roku wracamy tak pięknie do tematu tego spektaklu w tej pięknej oprawie muzycznej, którą zrobił Tomasz Sroczyński. Sytuacja jest dodatkowo wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w 70-letniej historii Teatru Telewizji muzyka ze spektaklu ma swoje wydawnictwo. I to jeszcze wydawnictwo światowe, pod auspicjami prestiżowego francuskiego wydawcy - mówił w Dwójce Przemysław Stippa o płycie "Mother Departs" z muzyką do wyreżyserowanego przez siebie spektaklu "Matka odchodzi".
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwójka Przemysław Stippa Teatr Telewizji Tadeusz Różewicz KULTURA płyta

"Barwy uczuć" na żywo w Teatrze Telewizji. Stippa: opowiadamy o szeroko pojętej miłości

Teatr Telewizji Polskiej w poniedziałek 13 marca premierowo pokaże na żywo spektakl "Barwy uczuć". Scenariusz został oparty na dwóch dramatach Alfreda de Musseta - "Kaprys" i "Drzwi muszą być albo otwarte, albo zamknięte" - oraz na fragmentach zbioru "Maksymy i rozważania moralne" François de La Rochefoucauld. 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Telewizji spektakl miłość Przemysław Stippa TVP premiera

Przemysław Stippa i Tadeusz Różewicz. Na przekór inflacji słów [ZOBACZ WIDEO]

- Wydaje mi się, że dzisiaj ocalającym byłoby mówienie tylko i wyłącznie poezją, tzn. słowami, wersami i czasem kompozycją kilku-, kilkunastu wersów. I to proponował nam Tadeusz Różewicz - mówił w Dwójce aktor Przemysław Stippa, który 29 marca zadebiutuje w TVP Kultura jako reżyser sztuki "Matka odchodzi".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Szymankiewicz Dwójka Teatr Telewizji aktor reżyser poezja Tadeusz Różewicz Przemysław Stippa spektakl telewizja publiczna TVP Kultura TVP KULTURA