Teatr Polskiego Radia

Wybrzeża pełne ciszy. Poezja Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2011 12:00
Słuchowisko prezentowane w dniu beatyfikacji Jana Pawła II to zapis wieczoru poetyckiego zarejestrowanego w ramach cyklu „Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce”. Poezja Jana Pawła II w interpretacji znakomitych aktorów.
Autor: 
Jan Paweł II

Reżyseria: 
Janusz Kukuła
Realizacja: 
Andrzej Brzoska
Andrzej Solczak
Autor muzyki: 
Włodzimierz Pawlik

Obsada: 
Gustaw Holoubek
Krzysztof Kolberger
Krzysztof Kołbasiuk
Grażyna Barszczewska
Dorota Landowska
Magdalena Zawadzka
Andrzej Ferenc
Krzysztof Gosztyła


Słuchowisko prezentowane w dniu beatyfikacji Jana Pawła II to zapis wieczoru poetyckiego zarejestrowanego w ramach cyklu „Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce”.

16 maja 2005 roku Polskie Radio w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi przedstawiło retrospektywę jego poezji. Wśród interpretatorów tej wyjątkowej poezji, określanej przez krytyków mistyczną, znaleźli się najwybitniejsi polscy aktorzy: Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger, Krzysztof Kołbasiuk, Grażyna Barszczewska, Dorota Landowska, Magdalena Zawadzka, Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła.

Tytuł nawiązuje do wiersza z poematu „Pieśń o Bogu ukrytym”, w którym Karol Wojtyła językiem poetyckim dzielił się osobistym i bliskim doświadczeniem obecności Boga. W słuchowisku ważną rolę odgrywa muzyka Włodzimierza Pawlika w wykonaniu kompozytora.