Teatr Polskiego Radia

"Teatr Twojej Wyobraźni" - drugie spotkanie z teatrem radiowym

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 17:55
Już w najbliższy piątek, 25 października o godz. 19.00, w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się drugie spotkanie z Teatrem Polskiego Radia w cyklu pod nazwą „Teatr Twojej Wyobraźni”.
Teatr Twojej Wyobraźni - drugie spotkanie z teatrem radiowym

Bohaterem piątkowego spotkania będzie Jerzy Wasowski, który w tym roku obchodziłby setne urodziny. Swoją karierę w radiofonii zaczynał jako... inżynier akustyk. Szczęśliwie dla Polskiego Radia i polskiej kultury, swojego wyuczonego zawodu nie praktykował na serio i zajął się twórczymi działaniami. W 1949 roku stworzył wraz z Jeremim Przyborą „Teatrzyk Eterek”, którego kontynuacją był telewizyjny „Kabaret Starszych Panów”, który miał też swoją radiową wersję. Komponował piosenki, reżyserował słuchowiska, które również ilustrował muzycznie.

Słuchowisko „Jerzy Wasowski. Inżynier niepraktykujący” to pełna humoru muzyczna opowieść o wielkim twórcy radia – radia inteligentnego, bliskiego ludziom otwartym na błyskotliwy dowcip. W słuchowisku usłyszymy piosenki Wasowskiego w wykonaniu Krystyny Tkacz i Kamili Klimczak: „Jeżeli kochać”, „Zimy żal”, „Wesoły deszczyk”, „Addio pomidory”, „W co się bawić?”. Na fortepianie gra znakomity pianista jazzowy Bogdan Hołownia. Rolę narratora tej opowieści pełni Roman Dziewoński.

Po emisji słuchowiska z publicznością spotkają się twórcy słuchowiska – Roman Dziewoński, Kamila Klimczak oraz Bogdan Hołownia. Wstęp wolny.

„Inżynier niepraktykujący”.

Autor i reżyser: Roman Dziewoński

Realizator: Andrzej Brzoska

Muzyka: Jerzy Wasowski

Aranżacje muzyczne: Bogdan Hołownia

Obsada: Krystyna Tkacz, Kamila Klimczak, Roman Dziewoński, Bogdan Hołownia.

„Teatr Twojej Wyobraźni” to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się w ostatni piątek miesiąca w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Podczas tych teatralnych wieczorów prezentowane będą słuchowiska zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia. Będzie można także spotkać się z twórcami – m.in. ze znanymi aktorami i reżyserami radiowych produkcji.