Konkurs Szymanowskiego 2018

Konkurs Szymanowskiego. II etap w kategorii skrzypiec

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 17:00
W drugim etapie I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w kategorii skrzypiec występuje 12 osób.
Anna Egholm
Anna EgholmFoto: Barczyk/materiały prasowe

W dniach 13-14 września w Auli im. B. Szabelskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach występują następujący artyści:

Anna Egholm >>>

Maja Horvat >>>

Karolina Nowotczyńska >>>

Roksana Kwaśnikowska >>>

Sławomira Wilga >>>

Sulamita Ślubowska >>>

Maya Levy >>>

Emilia Jarocka >>> 

Justyna Grudzień >>>

Marta Gidaszewska >>>

Nikola Frankiewicz>>> 

Vasyl Zatsikha >>>

Młodych muzyków ocenia jury w następującym składzie: Alexander Trostiansky, Laurent Korcia, Eszter Haffner, Bartłomiej Nizioł, Andreas Vierziger, Szymon Krzeszowiec

***

Konkurs im. Karola Szymanowskiego organizowany jest przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia przy wsparciu Polskiego Radia, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwa Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Zakopanem.

Konkurs, który obejmuje 5 kategorii: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycja, zaplanowany został w cyklu pięcioletnim, a jego pierwsza odsłona odbywa się w dniach 10-23 września 2018 r.

Przesłuchania konkursowe I i II etapu odbywają się równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Finał konkursu, w trakcie którego solistom towarzyszyć będzie orkiestra NOSPR, i uroczysta gala odbędą się w sali koncertowej NOSPR.

Zapraszamy do wysłuchania wykonań z I etapu Konkursu oraz krótkich rozmów z artystami >>>