Section00

Audycje | NOCNE CZ@TY

O audycji

Gdy jest późno, na koniec dnia, mamy czas na wnikliwsze spojrzenia, dłuższe i bardziej osobiste rozmowy o sprawach naprawdę ważnych. Takie są też Nocne Czaty w Czwórce. Nie boimy się psychologii i wiary, spraw dotyczących nauki i kultury. Dyskutujemy o problemach i aspiracjach, szukając odpowiedzi na pytania stawiane przez młodych. Na Nocne Czaty co tydzień w niedziele o 21 zapraszają Mikołaj Foks, Mariusz Pieśniewski i Przemysław Goławski, a w dni świąteczne Agnieszka Kozłowska-Łysko i Sylwia Sułkowska.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Nocne czaty
Section05

Czy duchowa "biała karta" jest możliwa?

play_arrow

czytaj więcej

Wybaczyć, ale nie zapomnieć?

W Nocnych Czatach będziemy mówić o zapominaniu win i przebaczeniu. Jaka jest miedzy nimi różnica? Co to znaczy wybaczyć, ale nie zapomnieć? Czy łatwo przebaczyć osobie, która skrzywdziła jeśli się jest chrześcijaninem czy nie? Co to znaczy miłować nieprzyjaciół współcześnie? Na te i inne pytania odpowiemy w audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Pamięć internetu

Wrześniowe audycje "Nocne Cz@ty" koncentrują się wokół tematu pamięci. W ostatnią niedzielę września porozmawiamy o pamięci internetu. Czy prawdą jest to, że co raz zostało w internecie zapisane, nigdy nie będzie zapomniane? Jaki wpływ ma to na ludzi młodych? Czy myślimy o tym, co umieszczamy w sieci i jak można to potem wykorzystać? O stalkingu, internetowej przemocy wśród młodych porozmawiam z ekspertem. 
play_arrow

czytaj więcej

Pamięć absolutna

Tematem audycji będzie pamięć absolutna. Czy duszę można zapisać w chmurze? A życie wieczne może istnieć bez Boga i nieba… Gościem audycji będzie dr hab. Robert Kuba Filipkowski - neurobiolog. 
play_arrow

czytaj więcej

Wytrwajcie w miłości mojej

play_arrow

czytaj więcej

Jak zmienia się pamięć o historii Kościoła?

W związku z tym, że wrzesień jest miesiącem pamięci narodowej to we wrześniu hasło "pamięć". W najbliżej audycji tematem będzie tradycja Kościoła. Zastanowimy się co z historii Kościoła chcemy pamiętać? Jak zmienia się pamięć o historii Kościoła?
play_arrow

czytaj więcej

Problem czy szansa ?

W programie zadamy kilka pytań: Czy kłopoty mogą być „dobre”? Czy można nauczyć się tak wpadać w tarapaty, żeby mieć z tego więcej pożytku niż straty? Co dają nam chwile, w których nasze życie ma podwyższoną temperaturę? Jak wyciągać wnioski z takich chwil i co one nam mówią o tym, co w życiu najważniejsze?
play_arrow

czytaj więcej

Czy gorąca wiara pomogła Polsce także 100 lat temu?

W Nocnych Czatach kontynuujemy temat „gorączki”. W naszym najbliższym spotkaniu chcemy podyskutować o tym, jak żyć według słów „obyś był zimny lub gorący”. Jak w perspektywie żarliwej wiary odpowiadać na gorące i medialne tematy i spory? Czy gorąca wiara pomogła Polsce także 100 lat temu w czasie Bitwy Warszawskiej? O tym wszystkim w audycji
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznica Bitwy Warszawskiej – zwycięstwo dla wolności Europy

W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej – odradzającej się po latach niewoli – Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.
play_arrow

czytaj więcej

Gorączka sobotniej nocy

play_arrow

czytaj więcej

Cielesność jako "gorący temat"

play_arrow

czytaj więcej

Regeneracja w Kościele

play_arrow

czytaj więcej

Section21
Section13