Section00

Audycje | NOCNE CZ@TY

O audycji

Gdy jest późno, na koniec dnia, mamy czas na wnikliwsze spojrzenia, dłuższe i bardziej osobiste rozmowy o sprawach naprawdę ważnych. Takie są też Nocne Czaty w Czwórce. Nie boimy się psychologii i wiary, spraw dotyczących nauki i kultury. Dyskutujemy o problemach i aspiracjach, szukając odpowiedzi na pytania stawiane przez młodych. Na Nocne Czaty co tydzień w niedziele o 21 zapraszają Mikołaj Foks, Mariusz Pieśniewski i Przemysław Goławski, a w dni świąteczne Agnieszka Kozłowska-Łysko i Sylwia Sułkowska.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Nocne czaty
Section05

Wiara w czasach zarazy

Spadło na nas fatum czy może rozbrzmiewa wołanie Opatrzności? Czy poza depresyjnym czasem kwarantanny i izolacji społecznej można szukać jakiś pozytywnych aspektów naszej codzienności? Jak przeżyć i najlepiej wykorzystać dany nam czas? 

czytaj więcej

Co jest możliwe w czasach koronawirusowych?

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego temat zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem zdominował przestrzeń medialną. Dotknęło to również życia Kościoła. W Nocnych Czatach porozmawiamy o tym, co na świecie i w Kościele jest możliwe w czasach post koronawirusowych.
play_arrow

czytaj więcej

Post-awa

W najnowszej audycji porozmawiamy o dobrej "post- awie. Co to jest chrześcijańska postawa, czy tak zwany kręgosłup moralny jest potrzebny, czy może lepiej sobie radzę tak zwane elastyczne osoby?
play_arrow

czytaj więcej

Post-kobiety

Post-kobiety pod takim hasłem będziemy rozmawiać w najbliższych Nocnych Cz@tach o duchowości kobiet. Czy różni się od duchowości męskiej, czy jest to tylko stereotyp. Czy kobiety lepiej potrafią przeżywać Wielki Post, a może wszystko jest już inne, bo współczesne kobiety nie są już tymi kobietami sprzed lat, ale są nową płcią piękną - "post-kobietami"?
play_arrow

czytaj więcej

W karnawale trzeba się wyszumieć

W lutym hasłem przewodnim w "Nocnych Czatach" jest "karnawał". Za kilka dni ostatki, a po nich już tylko Wielki Post. Ostatnie dni karnawału są najczęściej najgłośniejsze i właśnie finał okresu zabaw jest najbardziej znany m.in. w Rio de Janeiro czy w Wenecji. A czy w życiu potrzebny jest nam okres szaleństwa, czy prawdziwe jest przysłowie, że młodość musi się wyszumieć?

czytaj więcej

Karnawał i czerwona peleryna

Co z karnawałem ma wspólnego film „Dwóch papieży” i czy jest to film, który warto odnieść do własnego życia?
play_arrow

czytaj więcej

Karnawał kultury i wartości?

Nasze hasło na luty - "karnawał". Tym razem zapytamy - Czy przeżywamy karnawał kultury i wartości? Jak rozumieją je młodzi ludzie? O nowe wartości pytaliśmy już w Nocnych Czatach ekspertów, tym razem do studia Czwórki przyjdą młodzi.
play_arrow

czytaj więcej

Czy młodzi potrafią się bawić?

Od wieków z mody nie wychodzą bale maskowe, ale maska jest także symbolem ukrycia swojego prawdziwego oblicza. Czy współcześni młodzi potrafią się bawić, czy wkładają na siebie maski imprezowiczów, profesjonalnych tancerzy, albo jeszcze inne? Czy ta "maskarada" jest też widoczna w innych sferach życia?
play_arrow

czytaj więcej

Nowe wartości

Co jest ważne dla pokolenia Z, czyli  ludzi urodzonych w Polsce po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy? Jak zmieniają się priorytet młodych i młodych dorosłych?
play_arrow

czytaj więcej

Co nowego daje odkrycie wiary?

W styczniu mówimy o tym co "Nowe". Pytaliśmy o nowe problemy w świecie i ekologii, zastanawialiśmy się nad nowymi ruchami religijnymi, a tym razem chcemy porozmawiać o nowym życiu, które na dawać nawrócenie. Co nowego daje odkrycie wiary? Czy nawrócenie zawsze musi być gwałtowne?
play_arrow

czytaj więcej

Nowe oblicza ekologii

W Nowym Roku - o tym co nowe… Na początek o nowych trendach - takich jak "etyczny weganizm" i o nowych obliczach ekologii.
play_arrow

czytaj więcej

Królowie czy wróżbici?

Czy to trze mędrcy, magowie, królowie a może wróżbici udali się dziś do Groty Betlejemskiej?- tę zagadkę rozwiążemy w audycji, przeniesiemy się też na ulice Warszawy, którymi kroczył Orszak. A dlaczego barwne korowody niczym z Boliwii przywędrowały do Polski? - opowie Jolanta Stachacz z Fundacji Orszak Trzech Króli.
play_arrow

czytaj więcej

Section21
Section13