Section00

Audycje | FAMILIJNA JEDYNKA

Redakcja Programów Katolickich Familijna Jedynka
Section05
O audycji

W każdą niedzielę i święta na dobry początek dnia i na progu nowego tygodnia – zaproszenie do dobrego spożytkowania czasu wolnego, zwolnionego z codziennej krzątaniny i pośpiechu, ale niepozbawionego refleksji i dobrych pomysłów.
Propozycja dla tych, którzy chcą poznawać historię i ciekawe miejsca i z większej perspektywy spojrzeć na bieżące wydarzenia.

W tym porannym trzygodzinnym paśmie m.in.:
- „Kalendarz radiowy”,
- „Abyś dzień święty święcił” – refleksja biblijna,
- „Kochane życie” - felietony inspirowane listami słuchaczy,
- „Ważne sprawy” - rozmowy publicystyczne dotyczące wydarzeń bieżących
- Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła”.

Każde spotkanie kończące się tuż przed niedzielną transmisją Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie – wieńczymy słowami Jana Pawła II, które są nieustannie aktualne.

Zapraszamy w niedzielne i świąteczne poranki - od godziny 6 do 9.

Ostatnie audycje

Światło i Życie Franciszka Blachnickiego

W Niedzielę Słowa Bożego - spotkanie z Ruchem Światło Życie i ks. Franciszkiem Blachnickim, który medytację nad Słowem Bożym umieścił w centrum powołanej wspólnoty. W roku świętowania 100-lecia urodzin Sługi Bożego przyjrzymy się jego podpowiedziom.
play_arrow

czytaj więcej

55 lat po Soborze

W grudniu minęła 55 rocznica zakończenia Soboru Watykańskiego II, który otworzył Kościół na na dialog ekumeniczny. W przeddzień rozpoczynającego się  Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 chcemy przyjrzeć się, jak w tym czasie zmienił on oblicze chrześcijaństwa.
play_arrow

czytaj więcej

Jubileuszowy rok św. Jakuba

1 stycznia 2021 r. rozpoczął w Kościele powszechnym Rok św. Jakuba (Jubileuszowy Rok Compostelański). Obchodzi się go w Kościele wówczas, gdy święto Apostoła, a więc dzień 25 lipca, wypada w niedzielę. Rozpoczęty 31 grudnia 2020 roku Rok Święty Jakubowy w Santiago de Compostela w związku z pandemią potrwa do końca 2022 roku.
play_arrow

czytaj więcej

Podróż naukowców przez wieki

„Można powiedzieć, że byli oni ludźmi nauki, ale nie tylko w sensie, że chcieli wiedzieć wiele rze­czy: chcieli czegoś więcej. Więc ruszyli w podróż…”   W tym roku czasu pandemii, orszaki Trzech Króli wyruszą bez świadków i samotnie będą podążać drogą do celu. Zupełnie jak dwa tysiące lat temu. Nie było wielkich zgromadzeń, ani bogatych orszaków. A jak było? A jak będzie w tym roku?
play_arrow

czytaj więcej

Kolęda w pandemii

Czas tuż po świętach Bożego Narodzenia kojarzy się zwykle z chodzeniem księży po kolędzie. W tym roku jednak ów klimat spotkań kapłanów z rodzinami został zaburzony przez pandemię. Jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda?
play_arrow

czytaj więcej

Noworoczne światła nadziei

„Co było, to było, co miało być - jest, a będzie - to co będzie”. Dobrze będzie. Pobożne życzenie? Płonna nadzieja...? Niekoniecznie. Nawet wobec ogarniającego niepokoju i niepewnej przyszłości, w Nowy Rok można wejść na drogę pokoju serca... Wpatrując się, bardziej niż w ciemność, w jasne i mocne ŹRÓDŁO ŚWIATŁA.
play_arrow

czytaj więcej

Section21