Section00

Audycje | FAMILIJNA JEDYNKA

Redakcja Programów Katolickich Familijna Jedynka
Section05
O audycji

W każdą niedzielę i święta na dobry początek dnia i na progu nowego tygodnia – zaproszenie do dobrego spożytkowania czasu wolnego, zwolnionego z codziennej krzątaniny i pośpiechu, ale niepozbawionego refleksji i dobrych pomysłów.
Propozycja dla tych, którzy chcą poznawać historię i ciekawe miejsca i z większej perspektywy spojrzeć na bieżące wydarzenia.

W tym porannym trzygodzinnym paśmie m.in.:
- „Kalendarz radiowy”,
- „Abyś dzień święty święcił” – refleksja biblijna,
- „Kochane życie” - felietony inspirowane listami słuchaczy,
- „Ważne sprawy” - rozmowy publicystyczne dotyczące wydarzeń bieżących
- Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła”.

Każde spotkanie kończące się tuż przed niedzielną transmisją Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie – wieńczymy słowami Jana Pawła II, które są nieustannie aktualne.

Zapraszamy w niedzielne i świąteczne poranki - od godziny 6 do 9.

Ostatnie audycje

PRYMASWOSKIE MIGAWKI - Otwarta przysłona. Koniec, który staje się początkiem….

W Niedzielę Zesłania Ducha świętego w Familijnej Jedynce wspominać będziemy 39. rocznicę pogrzebu Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Dusza w czasach zarazy. Opowieść o prof. Antonim Kępińskim

Pandemia, która wymusiła na nas izolację w nagły, radykalny sposób, unaoczniła, jak trudnym doświadczeniem jest brak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.
play_arrow

czytaj więcej

100-lecie urodzin Jana Pawła II

„Śp. Mieczysław Kotlarczyk uważał, że moim powołaniem jest żywe słowo i teatr, a Pan Jezus uważał, że kapłaństwo, i jakoś pogodziliśmy się co do tego".
play_arrow

czytaj więcej

Czy w czasach epidemii można mówić o kryzysie wiary?

Czy nasza wiara chwilowo zamarła wraz z częściowym zamknięciem kościołów? A może pojawiły się wątpliwości w istnienie Boga – bo Bóg jest dobry? Minęły już dwa miesiące, od kiedy zostaliśmy odizolowani od świata zewnętrznego z powodu pandemii koronawirusa. Teraz do niego powoli wracamy. Odmienieni? Przygnębieni? Czy raczej dużo w nas radości i nadziei?
play_arrow

czytaj więcej

Prymasowskie migawki - Królowa naszej wolności

Największy skarb ludzkiego serca i narodu. Wolność.  Jej brak - dusi. Podcina skrzydła.  Zagrożona, ograniczona - powoduje decyzje podszyte lękiem, podpowiada szukanie pozornych zabezpieczeń, byle tylko przeczekać - poczekać na lepsze czasy. Ale to droga karłów. Jest jednak także inna droga. Królewska.
play_arrow

czytaj więcej

Wielkie Serca, Wielkie Umysły: Henryk Sienkiewicz

125 lat temu czytelnicy w Polsce po raz pierwszy mogli przeczytać historię opartą na słowach –„quo vadis Domine”.  Drukiem ukazała się pierwsza odsłona powieści Sienkiewicza QUO VADIS, która w przyszłości miała zawładnąć sercami czytelników na całym świecie i stać się jednym najchętniej ekranizowanych dzieł.
play_arrow

czytaj więcej

Section21