Section00

Audycje | FAMILIJNA JEDYNKA

Redakcja Programów Katolickich Familijna Jedynka
Section05
O audycji

W każdą niedzielę i święta na dobry początek dnia i na progu nowego tygodnia – zaproszenie do dobrego spożytkowania czasu wolnego, zwolnionego z codziennej krzątaniny i pośpiechu, ale niepozbawionego refleksji i dobrych pomysłów.
Propozycja dla tych, którzy chcą poznawać historię i ciekawe miejsca i z większej perspektywy spojrzeć na bieżące wydarzenia.

W tym porannym trzygodzinnym paśmie m.in.:
- „Kalendarz radiowy”,
- „Abyś dzień święty święcił” – refleksja biblijna,
- „Kochane życie” - felietony inspirowane listami słuchaczy,
- „Ważne sprawy” - rozmowy publicystyczne dotyczące wydarzeń bieżących
- Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła”.

Każde spotkanie kończące się tuż przed niedzielną transmisją Mszy Świętej z Bazyliki pw. Św. Krzyża w Warszawie – wieńczymy słowami Jana Pawła II, które są nieustannie aktualne.

Zapraszamy w niedzielne i świąteczne poranki - od godziny 6 do 9.

Ostatnie audycje

Zapomniana Golgota Zachodu

29 kwietnia minęła 80. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, który stał się miejscem kaźni szczególnie duchowieństwa polskiego. W obozie tym przebywało prawie 2 tys. polskich księży, z których ponad połowa została zamordowana. Byli oni zmuszani do wyczerpującej pracy fizycznej, dokonywano na nich eksperymentów pseudomedycznych. W gronie 108 męczenników II wojny światowej Jan Paweł II wyniósł na ołtarze również księży – byłych więźniów Dachau: m. in. bł. bp Michała Kozala oraz bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - patrona harcerzy.
play_arrow

czytaj więcej

Wpływowe i waleczne. Kobiety, które miały wpływ na losy innych – kiedyś i dziś

Biblijna Królowa Estera, średniowieczna władczyni Jadwiga Andegaweńska, Joanna d’Ark bohaterka narodowa Francji, Stanisława Leszczyńska – odważna położna w Auschisitz, Maria Okońska współzałożycielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Odnosząc się do historycznych ‘portretów’ kobiet mężnych, na pytanie czy mają one coś wspólnego ze współczesnymi kobietami – odpowiadają kobiety, dla których tamte stanowią inspirację.
play_arrow

czytaj więcej

Papież Franciszek - ślady

Co pozostawia Kościołowi zmarły papież Franciszek. W jakich przestrzeniach jego ślady najmocniej zostały odciśnięte jako wskazanie na przyszłość. Niektóre streszcza jedno słowo / hasło, które podejmują nasi goście
play_arrow

czytaj więcej

Na końcu Drogi jest Zmartwychwstanie

W czasie Wielkiego Postu odwiedzamy Kalwarie, które rozsiane są po całym kraju. Miejsca te pomagają nam pogłębić naszą wiarę i przygotować się do Świąt Wielkanocnych.
play_arrow

czytaj więcej

Wielkanoc, źródło prawdziwej nadziei 

Gdy Jezus umarł na krzyżu apostołowie stracili nadzieję i sens. Przestali wierzyć w swoją misję i zadania, jakie wcześniej im powierzył Chrystus. Wszystko zmieniło się, gdy pojawiły się relacje tych, którzy spotkali Zmartwychwstałego. Nadzieję widać także w biblijnych zapowiedziach Mesjasza, pismach, które przepowiadają tajemnicę Zmartwychwstania. Jak sprawić, by świadomość tego źródła radości i nadziei nie kończyła się z końcem świętowania Wielkanocy? Rozmowy o znaczeniu nadziei, która jest szczególnym tematem Roku Świętego 2025. Jak jej poszukiwać i dlaczego wiara i orędzie Chrystusa może być jej niewyczerpanym źródłem. Porozmawiamy także o teologicznym i kulturowym znaczeniu czasu Wielkanocy.
play_arrow

czytaj więcej

1000 Lecie koronacji Bolesława Chrobrego

1000 Lecie koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Dlaczego „Gra o tron” była grą o wszystko dla przyszłej Polski?
play_arrow

czytaj więcej

Section21