Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Obleczona w słońce ratuje świat

1 kwietnia przypada 451 rocznica Lwowskich Ślubów Jana Kazimierza, których tekst przypisywany jest św. Andrzejowi Boboli. W tym roku 1 kwietnia to także pierwsza sobota miesiąca - dzień, o którego poświecenie Niepokalanemu Sercu Maryi - prosiła Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie.  
play_arrow

czytaj więcej

Dom Otwartych Serc

W audycji opowiemy o Centrum Interwencji Kryzysowych - Domu Otwartych Serc  w Otwocku – Ośrodku Caritas prowadzonym przez Caritas od 1992 roku.
play_arrow

czytaj więcej

Rodzina na scenie międzynarodowej

Od 17 do 18 marca w Warszawie trwa Międzynarodowy Kongres Rodzin pod hasłem budowanie więzi w małżeństwie i rodzinie. Zapraszamy na spotkanie z Janiną Milewską- Dudą i Janem Dudą, bohaterami książki "Rodzice Prezydenta".
play_arrow

czytaj więcej

Bóg Gułagu

Badacze i historycy szacują, iż około 35 milionów obywateli Europy Wschodniej i Związku Radzieckiego zginęło w czasach represji komunizmu. Czy Zachód rozumie męczenników i czy poświęca ich pamięci swoją uwagę? Gościem audycji Ślady na piasku był Jonathan Luxmoore - korespondent w Polsce, autor wydanego niedawno, dwutomowego dzieła o męczennikach komunizmu "The God of the Gulag" - "Bóg Gułagu".
play_arrow

czytaj więcej

"Milczenie" - "Złamana" wiara a oczy reżysera

Od niedawna, na ekranach polskich kin możemy zobaczyć najnowszy obraz mistrza amerykańskiego Martina Scorsese - film MILCZENIE. To ekranizacja książki katolickiego pisarza Shusaku Endo, która jest opowieścią o prześladowaniach misjonarzy jezuickich w XVII Japonii.
play_arrow

czytaj więcej

"Poświęceni" na dalekim kontynencie...

O pracy wśród Papuasów i o tym czym jest bycie misjonarzem opowiedzą Webiści, którzy na misjach są zaledwie kilka lat, jak i ci, którzy pracy ja w PNG już ponad 30 lat.
play_arrow

czytaj więcej

O. Jerzy Zakrzewski - choć poddany prawdziwej próbie zawsze kochał życie

W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony będzie XXV Światowy Dzień Chorego, który ma uświadomić nam czym jest cierpienie, jaka jest jego wartość i w jaki sposób cierpienie to można przyjąć i z nim żyć.
play_arrow

czytaj więcej

Życie ukryte. Zgromadzenie Sług Jezusa.

Za nami święto Ofiarowania Pańskiego- Dzień Życia Konsekrowanego. Okazja do spojrzenia na życie poświęcone Bogu w drugim człowieku. Powołanie realizowane ze względu na zmieniające się czasy, choć w bardzo różnorodnych formach. Oryginalną jego drogę wskazał zmarły przed stu laty bł. o. Honorat Koźmiński. Jej istotę dobrze pokazuje przykład zgromadzenia Sług Jezusa.
play_arrow

czytaj więcej

Porzuciwszy "bawidła tego świata"... - ROK ŚW. BRATA ALBERTA

Rozpoczął się ROK ADAMA CHMIELOWSKIEGO - ŚW. BRATA ALBERTA ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Artysta, która porzucił malarstwo-" bawidło tego świata" dla innej drogi. Kim był ów ojciec najuboższych, którego 100 lecie śmierci obchodzimy w tym roku?
play_arrow

czytaj więcej

Section21