X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section07
Muzyczne rozmowy

Godzinna audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce, w niedzielę w godz. od 6. do 8.

Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Śledzimy nowe, młode wydarzenia na tzw. scenie chrześcijańskiej, ponieważ wychodzimy z założenia , że o ile jest to muzyka oryginalna, ciekawa i dobrze zagrana - młodym należy dawać szansę. Zapraszamy również artystów znanych i lubianych przez słuchaczy, którzy opowiadają nam o swoich nowych projektach, koncertach i różnego rodzaju pomysłach artystycznych związanych z muzyką.

Nie zapominamy również o wydarzeniach jakimi są okolicznościowe koncerty przygotowywane np. na Dzień Papieski, Lednicę czy Międzynarodowe Spotkania Młodych. Staramy się również rejestrować ciekawe koncerty, które odbywają się w innych miastach aby następnie retransmitując je słuchaczom,. dać możliwość wzięcia udziału w prawdziwej muzycznej uczcie.

W naszych audycjach, zapraszamy do rozmowy znawców i podejmujemy tematy trudne i kontrowersyjne związane z muzyką. Zastanawiamy się jaką wartość mają młode zespoły grające na mszach św. i czy należy wymagać od nich wysokiego poziomu wykonawstwa; dlaczego muzyków chrześcijan wrzuca się w szufladę zatytułowaną "muzyka chrześcijańska”- nadając jej z góry pejoratywny wydźwięk.

Artyści, których twórczość prezentujemy pochodzą nie tylko z Polski. Prezentujemy ciekawostki z za wschodniej granicy np. ukraiński zespół „Kana”, który swoją pierwszą płytą w ludowych rytmach zdołał już podbić serca słuchaczy, po nowinki "zza wielkiej wody”.

Audycje przygotowuje Agnieszka Trzeciakiewicz. Okazjonalnie współpracuje Marcin Witan.