Section00

Audycje | MUZYCZNE ROZMOWY

O audycji

Wszystkim zainteresowanym muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich oraz słuchaczom, którzy chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy dwugodzinne spotkanie z dobrą muzyką. Śledzimy wydarzenia, zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swoich nowych projektach czy zbliżających się koncertach. Audycji towarzyszy „Przegląd prasy katolickiej” oraz aktualnych „Wydarzeń muzyczno-kulturalnych” Na to niedzielne muzyczne spotkanie zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Marcin Witan.

Program emitowany jest na antenie radiowej „Trójki” w każdą niedzielę i święta o godz. 6.00.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section05

O „filarach ziemi”, idei budowy katedr i i muzyce do filmu Notre – Dame płonie

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa opowiedzą krytycy filmowi i dziennikarze zakochani w katedrze Notre- Dame
play_arrow

czytaj więcej

Siła piosenek powstańczych

Dzień przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Motywem przewodnim naszego muzycznego spotkania będą dwie rocznice; 100- lecie urodzin Józefa „ Ziutka” Szczepańskiego, najbardziej znanego autora kroniki Powstania zawartej w piosenkach. Drugi bohater to Bernard Ładysz, który zanim został słynnym śpiewakiem był żołnierzem AK. O wojenno- powstańczych historiach rodziców Zuzanny Czajkowskiej- Ładysz i Bernarda oraz sile piosenek powstańczych opowie syn Aleksander Czajkowski -Ładysz
play_arrow

czytaj więcej

Robert Cudzich i jego debiutancka płyta

Światło dzienne ujrzała właśnie solowa, debiutancka płyta Roberta Cudzicha- doświadczonego gitarzysty, kompozytora i w tym przypadku również tekściarza. O młodości, wartościach nadrzędnych, tańcu i znaczeniu Jonasza Kofty w życiu muzyka porozmawiamy na antenie Trójki.
play_arrow

czytaj więcej

Dźwięki z garażu

Rozmowa z Mikołajem Grudzińskim z zespołu Regau o nowej płycie „Dźwięki z garażu”. Muzyka z tej i poprzedniej płyty. Fragmenty koncertu uwielbienia z Rzeszowa
play_arrow

czytaj więcej

Strefa Chwały

Strefa Chwały to tradycyjnie na początku lipca zaproszenie do spotkania Muzyków Chrześcijańskich w Starym Sączu. Opowieści Andrzeja Dubiela - jednego z organizatorów Festiwalu towarzyszyć będzie muzyka zespołów, które wezmą w nim udział.
play_arrow

czytaj więcej

Qulturalne bierzmowanie

Fragmenty koncertu uwielbienia z Rzeszowa , rozmowa o akcji Qulturalne bierzmowanie (połączenie ewangelizacji muzycznej i słownej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania) z dwójka jej uczestników: Agnieszką Metzgier z zespołu "DlaTego" oraz ks. Grzegorzem Jankowskim. Piosenki zespołów uczestniczących w akcji.
play_arrow

czytaj więcej

Czy Bóg jest nad nami, czy Bóg jest w gwiazdach?

Czy Bóg jest nad nami, czy Bóg jest w gwiazdach?  Ks. prof. Mieczysław Nowak - to pytanie proponuje na wakacyjnych szlakach. Porozmawiamy dlaczego.
play_arrow

czytaj więcej

Czego warto posłuchać?

Przeglądamy wspomnienia ważnych, czerwcowych, rocznicowych wydarzeń muzyczno- kulturalnych i religijnych.
play_arrow

czytaj więcej

Pewność wiary

W pierwszej godzinie spotkanie z ks. Janem Sochoniem i rozmowa o książce „Pewność wiary” kard. Johna Henryego Newmana.
play_arrow

czytaj więcej

Kalendarium zdarzeń muzycznych

Od koncertu Siewców Lednicy i Hymnu spotkań pod Bramą Rybą, które właśnie kończą się na Lednicy, przez wydarzenia muzyczne ostatnich dni i piosenki pisane „dla” Świątyni Opatrzności Bożej, po koncerty uświetniające Uroczystości 5 czerwca.
play_arrow

czytaj więcej

Karol Wojtyła w muzycznej oprawie

W pierwszej godzinie audycji przywołamy niedawno wydany 3 tom „Dzieł zebranych Karola Wojtyły” , w muzycznej oprawie piosenek "papieskich".
play_arrow

czytaj więcej

Muzyka z gór, muzyka z serca. Trebunie-Tutki

play_arrow

czytaj więcej

Section21