Section00

Audycje | MUZYCZNE ROZMOWY

O audycji

Wszystkim zainteresowanym muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich oraz słuchaczom, którzy chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy dwugodzinne spotkanie z dobrą muzyką. Śledzimy wydarzenia, zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swoich nowych projektach czy zbliżających się koncertach. Audycji towarzyszy „Przegląd prasy katolickiej” oraz aktualnych „Wydarzeń muzyczno-kulturalnych” Na to niedzielne muzyczne spotkanie zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Marcin Witan.

Program emitowany jest na antenie radiowej „Trójki” w każdą niedzielę i święta o godz. 6.00.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section05

Bóg nie opuścił Ukrainy

Prezentacja książki "Bóg nie opuścił Ukrainy" - rozmowy Red KAI Krzysztofa Tomasika z abp Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Rozmowa z Magdą Anioł i Adamem Szewczykiem, autorami projektu muzycznego na Wielki Post Oswajanie śmierci. Muzyka tej pary.
play_arrow

czytaj więcej

Wyzwania życiowe młodych muzyków

Początek Wielkiego Postu i wyzwania życiowe młodych muzyków – czy można znaleźć pomost między aktywnościami, a rytmem wpisanym w kalendarz roczny? Spróbujemy zrobić to razem z Basią Rogalą- klasycznym sopranem oraz zespołem jazzowym. Wspólnie zmierzyli się z polskimi psalmami proponując własne interpretacje czasu 40 dni zadumy.
play_arrow

czytaj więcej

Więź miłości moralność małżeńska i etyka seksualna

Książka kard Willema Eijka "Więź miłości moralność małżeńska i etyka seksualna". Świadectwo wiary holenderskiego kardynała Jak mogło dojść do tego, że społeczeństwo zachodnie, które jeszcze niecałe sto lat temu w kwestiach małżeństwa i moralności hołdowało klasycznej moralności chrześcijańskiej, w tak krótkim czasie diametralnie zmieniło swoje poglądy?
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego Kościół obchodził Światowy Dzień Życia Konsekrowanego- zestawiając to z aktywnościami osób konsekrowanych na polach muzyczny, zaprosimy na spotkanie z muzykującymi zakonnikami. Goście zmierzą się z pytaniami o to czy zakonnikom wolno grać rocka; czy prowadzenie zespołu pomaga w dzisiejszej rzeczywistości zakonnej czy wręcz odwrotnie?
play_arrow

czytaj więcej

Nowości płytowe

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami audycja będzie poświęcona kobiecym nowościom płytowym. Zatem spotkamy się z Agnieszką Musiał, która opowie o aroniowym nastroju swojej debiutanckiej ale bardzo dojrzałej płyty. Porozmawiamy o poszukiwaniach swojej drogi, pisaniu tekstów i życiu na walizkach. Zaproszenie przyjęła również z Renata Przemyk chwilę przed wydaniem krążka w tercecie z solistkami zespołu Dagadana. Porozmawiamy o tym, kim jest Vera, co działo się przez lata w muzyce i powrócimy do przeszłości przypominając wielkie hity Renaty Przemyk.
play_arrow

czytaj więcej

Muzyczne spotkanie

play_arrow

czytaj więcej

Rozmowa z ks. Maciejem Michałkiem

Rozmowa z ks. Maciejem Michałkiem, duszpasterzem w londyńskiej parafii dzielnicy Enfield i muzykiem, o płycie After Hours, zawierającej covery kolędowe z Polski i świata, muzyka z płyty; muzyka koledowa z Polski i zagranicy m.in. niewidomego wokalisty Blessinga Offora
play_arrow

czytaj więcej

Seven Psalms

Rozmowa z Piotrem Sachą, dziennikarzem Gościa Niedzielnego, na temat płyty Paula Simona "Seven Psalms" - muzycznej suity stylizowanej na biblijne psalmy; muzyka z płyty. Fragmenty płyty wikalistki Victor Boyd Glory Hour, łączącej soul, gospel i pop.
play_arrow

czytaj więcej

Chór Archikatedry Warszawskiej

Czy można połączyć młodość i doświadczenie w nobliwym chórze? Czy repertuar sakralny przeszkadza w wykonywaniu chóralnych aranżacji Ralfa Kamińskiego? Czym jest Chor Archikatedry Warszawskiej dla młodych artystów? O tym wszystkim na antenie w dzień kolędowego zamknięcia obchodów rocznicy Choru Archikatedry Warszawskiej. Opowiedzą artyści i dyrektor artystystyczny- maestro Dariusz Zimnicki
play_arrow

czytaj więcej

Duchowość Taize

Rozmowa archiwalna ze śp. s. Małgorzatą Krupecką na temat duchowości ekumenicznej wspólnoty braci z Taize, ilustrowana ich kanonami. Spotkanie z Patrykiem Filipowieczem, gitarzystą - autorem płyty uUboga noc z instrumentalnymi aranżacjami polskich kolęd.Muzyka z płyty
play_arrow

czytaj więcej

Kolędowo płytowo

Spotkanie z Wojtkiem i Gabą Gąsior kolędowo płytowo. O zwyczajach, pomyśle na aranże i znaczeniu świąt opowiedzą.
play_arrow

czytaj więcej

Kolędy świata

Spotkanie z fotografem Maurycym Pieńkowskim, autorem zdjęć do albumu Caritas- Siejąc Dobro. Fotograf jest świadkiem wielu sytuacji międzyludzkich, spotkań trudnych widzianych okiem obiektywu i chwil kiedy drżała ręka w momencie robienia zdjęcia. Siedząc przy bożonarodzeniowym stole opowie o tam jak trudno dzielić się dobrem, przygarnąć do siebie niespodziewanego gościa, zaśpiewać z osobą z innej kultury kolędę. Nasze świąteczne spotkanie ubarwione będzie kolędami z całego świata.
play_arrow

czytaj więcej

Section21