Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section07
Muzyczne rozmowy

Godzinna audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce, w niedzielę w godz. od 6. do 8.

Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Śledzimy nowe, młode wydarzenia na tzw. scenie chrześcijańskiej, ponieważ wychodzimy z założenia , że o ile jest to muzyka oryginalna, ciekawa i dobrze zagrana - młodym należy dawać szansę. Zapraszamy również artystów znanych i lubianych przez słuchaczy, którzy opowiadają nam o swoich nowych projektach, koncertach i różnego rodzaju pomysłach artystycznych związanych z muzyką.

Nie zapominamy również o wydarzeniach jakimi są okolicznościowe koncerty przygotowywane np. na Dzień Papieski, Lednicę czy Międzynarodowe Spotkania Młodych. Staramy się również rejestrować ciekawe koncerty, które odbywają się w innych miastach aby następnie retransmitując je słuchaczom,. dać możliwość wzięcia udziału w prawdziwej muzycznej uczcie.

W naszych audycjach, zapraszamy do rozmowy znawców i podejmujemy tematy trudne i kontrowersyjne związane z muzyką. Zastanawiamy się jaką wartość mają młode zespoły grające na mszach św. i czy należy wymagać od nich wysokiego poziomu wykonawstwa; dlaczego muzyków chrześcijan wrzuca się w szufladę zatytułowaną "muzyka chrześcijańska”- nadając jej z góry pejoratywny wydźwięk.

Artyści, których twórczość prezentujemy pochodzą nie tylko z Polski. Prezentujemy ciekawostki z za wschodniej granicy np. ukraiński zespół „Kana”, który swoją pierwszą płytą w ludowych rytmach zdołał już podbić serca słuchaczy, po nowinki "zza wielkiej wody”.

Audycje przygotowuje Agnieszka Trzeciakiewicz. Okazjonalnie współpracuje Marcin Witan.