Section00

Audycje | MUZYCZNE ROZMOWY

O audycji

Wszystkim zainteresowanym muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich oraz słuchaczom, którzy chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy dwugodzinne spotkanie z dobrą muzyką. Śledzimy wydarzenia, zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swoich nowych projektach czy zbliżających się koncertach. Audycji towarzyszy „Przegląd prasy katolickiej” oraz aktualnych „Wydarzeń muzyczno-kulturalnych” Na to niedzielne muzyczne spotkanie zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Marcin Witan.

Program emitowany jest na antenie radiowej „Trójki” w każdą niedzielę i święta o godz. 6.00.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section05

Muzyczne eksperymenty

W audycji spotkamy się z muzykami, którzy lubią eksperymenty i poszerzanie muzycznych horyzontów aby muzyka była ciągle zaskakująca. Małgorzata Hutek z nowym albumem promuje dialog z muzyką czeską. Natomiast Marcin Pospieszalski opowie o długo oczekiwanym nowym albumie jazzowym, w którym znajdziemy znamiona miłości do polskiej muzyki. Opowiemy również o najnowszym projekcie Lidii Pospieszalskiej i koncertach, które nas czekają.
play_arrow

czytaj więcej

W co wierzą katolicy

Prezentacja książki Karla Keatinga W co wierzą katolicy, rozmowa z Michałem Kulikowskim, młodym muzykiem-debiutantem, piosenki z gorącego maxi singla.
play_arrow

czytaj więcej

Pokój dla Jeruzalem

Rozmowa z jezuitą Dominikiem Dubielem kompozytorem oraz Kasią Bogusz wokalistką na temat utworu Proście o pokój dla Jeruzalem Piosenki do muzyki DD z udziałem KB Kompozycje Jordi Savalla oraz międzynarodowych wykonawców projektu muzycznego - Jerusalem. Zaprasza Marcin Witan  
play_arrow

czytaj więcej

Po Twoich śladach

W audycji: Marta Madejska "Po Twoich śladach" - dk. Dominik Dubiel SJ Pieśń-modlitwa o pokój w Ziemi Świętej - Spotkanie z Michałem Zabłockim - Antologia jego wierszy 'Bóg z innej parafii'  
play_arrow

czytaj więcej

Figurant

Film Figurant wkracza, na ekrany naszych kin. Film wyreżyserował Robert Gliński. Za muzykę odpowiadał znany Polski kompozytor Zygmunt Konieczny. O świecie muzyki, komponowaniu pod zadany temat i współpracy z innymi kompozytorami opowie Zygmunt Konieczny. Audycje rozpoczniemy od kalendarium wydarzeń muzycznych jednym z nich będzie muzyka Wojciecha Kilara i jego muzyka do filmu Pan Tadeusz, która swoją premierę miała 22.10 1999 roku.
play_arrow

czytaj więcej

Cykl koncertów Artura Dutkiewicza

Rozpoczął się cykl koncertów Artura Dutkiewicza, znanego pianisty jazzowego, który swoje ostatnie kompozycje- medytacje poświęcił Nowosielskiemu i jego twórczości w Roku Nowosielskiego. Na szlaku koncertowym znalazły się min. kościoły zdobione dziełami malarza i teologa. O twórczości Jerzego Nowosielskiego z perspektywy muzyki opowiem Artur Dutkiewicz. Ponadto spotkamy się z Chórem Archikatedry Warszawskiej, który 22 października będzie obchodził swój koncertowy jubileusz.
play_arrow

czytaj więcej

18. Festiwal Musica Sacromontana

Kiedy nadchodzi październik, od wielu lat słuchacze Muzycznych Rozmów zabierani są w niezwykły zakątek Wielkopolski. W Bazylice na Świętej Górze u księży Filipinów, spotykają się wspaniali artyści i melomani aby przez dwa tygodnie cieszyć się nowościami muzyki sakralnej. 
play_arrow

czytaj więcej

Nastroić się na jesień

Powakacyjny remanent muzyczny Marcina Witana - przegląd utworów chrześcijańskich dobrze nastrajający do jesieni. Piosenki zespołów m.in: BeU, Rock and Fire, Wzgórze Syjon, Anty Babilon System, Jedno, PAW
play_arrow

czytaj więcej

Dźwięki jesieni

W audycji spotkane z Sylwią Piotrowską – piosenki z jej płyt oraz ks. Januszem Królikowskim – „Kronika Polaków” Macieja Michowity – pierwszy polski przekład  w pięćset lecie powstania.
play_arrow

czytaj więcej

Kryształowe urodziny

Doskonałe życzenia „ Dobrym ludziom na szczęście, na zdrowie” śpiewane przez polsko – ukraiński zespół DAGADANA tym razem możemy zaśpiewać dla zespołu bo właśnie świętują swoje 15. urodziny koncertując po całym świecie i przygotowując dla swoich słuchaczy niespodzianki. O 15 latach pracy, żywiołowych koncertach i znaczeniu niebanalnych tekstów opowiemy w najbliższej audycji. Gościem będzie zespół DAGADANA
play_arrow

czytaj więcej

Nie dajmy się zwariować

Rozmowa z założycielem i liderem zespołu ARETE Jerzym Strukiem wokół nowej płyty NIE DAJMY SIE ZWARIOWAĆ. W kontekście beatyfikacji rodziny ULMÓW rozmowa z liderką zespołu NIE MA GO TU, który będzie koncertował na Spotkaniu młodych w Markowej.
play_arrow

czytaj więcej

Nie ma większej miłości

Początek września wiąże się z rocznicami historycznymi dokładnie opisanymi w pieśniach, piosenkach i w muzyce wielkich form. Wybuch II w. światowej, kolejny miesiąc Powstania Warszawskiego, a w tym roku również muzyczne wydarzenia poświęcone bieatyfikacji Rodziny Ulmów. O muzyce jak kartki z kalendarza i pracach nad koncertem „Nie ma większej miłości” opowiemy w audycji
play_arrow

czytaj więcej

Section21