Section00

Audycje | MUZYCZNE ROZMOWY

O audycji

Wszystkim zainteresowanym muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich oraz słuchaczom, którzy chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy dwugodzinne spotkanie z dobrą muzyką. Śledzimy wydarzenia, zapraszamy artystów, którzy opowiadają o swoich nowych projektach czy zbliżających się koncertach. Audycji towarzyszy „Przegląd prasy katolickiej” oraz aktualnych „Wydarzeń muzyczno-kulturalnych” Na to niedzielne muzyczne spotkanie zapraszają Agnieszka Trzeciakiewicz i Marcin Witan.

Program emitowany jest na antenie radiowej „Trójki” w każdą niedzielę i święta o godz. 6.00.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Muzyczne rozmowy
Section05

Ty, który jesteś

Rozmowa z ks. Adamem Anuszkiewiczem, raperem i wychowawcą o jego śpiewaniu i posłudze, jego utwory m.in piosenka ‘Mój Kościół’; Rozmowa z Łukaszem Witakiem, współautorem ewangelizacyjnego Projektu ON, piosenka „Ty, który jesteś”; Do tego wiosenne piosenki ewangelizacyjne

czytaj więcej

Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego

28 kwietnia w Santa Cruz de la Sierra zakończy się XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego 'Misiones de Chiquitos’ w Boliwii, stworzony przez Polaka, prof. Piotra Nawrota werbistę, specjalistę od czytania indiańskich manuskryptów z muzyką.  My udamy się w podróż w czasie i przestrzeni. Zabierzemy słuchaczy do miejsc, gdzie odbywa się festiwal, opowiemy o znaczeniu muzyki dla Indian w czasach misji i posłuchamy europejskiej muzyki, która zatrzymała się w czasie po drugiej stronie oceanu i przybrała własne oblicze.

czytaj więcej

Szyfr

Tuż przed premierą najnowszej płyty Marcina Stycznia SZYFR spotkamy się aby powspominać i opowiadać prosto o Szyfrach. W miesięcznie śmierci Ernesta Brylla wspomnimy poetę, który był częstym gościem MR. Oddamy Mu głos, zaprezentujemy ostatni tekst, który napisał dla Marcina Stycznia i porozmawiamy o inspiracjach muzycznych płyty Szyfr.

czytaj więcej

Muzyczne Feniksy

O Feniksach za dokonania muzyczne na Targach Wydawców w Warszawie, muzyka filmowa do produkcji chorwackiej skomponowana i zadyrygowana z najlepszą chorwacką orkiestrą oraz o pisaniu premierowej piosenki na płytę wierszem opowiedzą gości min. Marcin Pospieszalski

czytaj więcej

Wielkanocne dźwięki

czytaj więcej

Wielkanocne inspiracje muzyczne

czytaj więcej

Droga

Rozmowa z Marcinem Wargockim o nowej płycie ‘Droga”, muzyka z tej płyty; muzyka zespołu „Hagada”, śpiewającego w języku hebrajskim i polskim dla uczczenia Dnia Polaków Ratujących Żydów. Rozmowa z o. Zdzisławem Kijasem OFM Conv na temat błogosławionej rodziny Ulmów.

czytaj więcej

Wielki powrót 2Tm2,3

Na wstępie można by powiedzieć, że dinozaury mają się całkiem nieźle. Po 18 latach zespół 2Tm2,3 wraca z premierowym, czadowym materiałem. 
play_arrow

czytaj więcej

Teatr Exit

Co do zaoferowania ludziom tzw. zdrowym- mają niepełnosprawni aktorzy? Śpiewający aktorzy z porażeniami mózgowymi? Czy w ogóle sa aktorami? Czy ich spojrzenie na dzisiejszy świat może coś wnieść do naszego życia? W natłoku wielkopostnych akcji i rekolekcji skierowanych do różnych społeczności, Teatr Exit proponuje na początek marca cykl spotkań- rekolekcji z filmem i piosenkami dla odważnych….

czytaj więcej

Bóg nie opuścił Ukrainy

Prezentacja książki "Bóg nie opuścił Ukrainy" - rozmowy Red KAI Krzysztofa Tomasika z abp Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Rozmowa z Magdą Anioł i Adamem Szewczykiem, autorami projektu muzycznego na Wielki Post Oswajanie śmierci. Muzyka tej pary.
play_arrow

czytaj więcej

Wyzwania życiowe młodych muzyków

Początek Wielkiego Postu i wyzwania życiowe młodych muzyków – czy można znaleźć pomost między aktywnościami, a rytmem wpisanym w kalendarz roczny? Spróbujemy zrobić to razem z Basią Rogalą- klasycznym sopranem oraz zespołem jazzowym. Wspólnie zmierzyli się z polskimi psalmami proponując własne interpretacje czasu 40 dni zadumy.
play_arrow

czytaj więcej

Więź miłości moralność małżeńska i etyka seksualna

Książka kard Willema Eijka "Więź miłości moralność małżeńska i etyka seksualna". Świadectwo wiary holenderskiego kardynała Jak mogło dojść do tego, że społeczeństwo zachodnie, które jeszcze niecałe sto lat temu w kwestiach małżeństwa i moralności hołdowało klasycznej moralności chrześcijańskiej, w tak krótkim czasie diametralnie zmieniło swoje poglądy?
play_arrow

czytaj więcej

Section21