Section00

Audycje | NOCNE CZ@TY

O audycji

Gdy jest późno, na koniec dnia, mamy czas na wnikliwsze spojrzenia, dłuższe i bardziej osobiste rozmowy o sprawach naprawdę ważnych. Takie są też Nocne Czaty w Czwórce. Nie boimy się psychologii i wiary, spraw dotyczących nauki i kultury. Dyskutujemy o problemach i aspiracjach, szukając odpowiedzi na pytania stawiane przez młodych. Na Nocne Czaty co tydzień w niedziele o 21 zapraszają Mikołaj Foks, Mariusz Pieśniewski i Przemysław Goławski, a w dni świąteczne Agnieszka Kozłowska-Łysko i Sylwia Sułkowska.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Nocne czaty
Section05

W drogę

Z nowym miesiącem – i początkiem wakacji – w Nocnych Czatach wyruszamy w „drogę”. Właśnie to słowo poprowadzi nas w kolejnych dyskusjach, w których nie zabraknie spojrzeń na letnie drogi i wędrówki, także pielgrzymkowe. Poszukamy dróg do uzdrowienia życia wewnętrznego i jak nie zgubić się na życiowych zakrętach.
play_arrow

czytaj więcej

Współcześni pustelnicy

Na koniec czerwca nasze ostateczne spotkanie z ciałem. Czy istnieją "współcześni pustelnicy", skoncentrowani wyłącznie na duchowości? Czy są takie grupy lub wręcz subkultury, które niemal odrzucają znaczenie ciała? ​Jak uciekając od wszechobecnego kultu ciała i konsumpcjonizmu nie zgubić równowagi między cielesnością a duchowością?
play_arrow

czytaj więcej

Ciało, czy duch - co decyduje o naszym człowieczeństwie?

W Nocnych Czatach kontynuujemy temat ciała. W kolejnym spotkaniu poszukamy tego, co na nas wpływa najbardziej i zmienia kształt naszego życia. Ciało, czy duch - co decyduje o naszym człowieczeństwie?
play_arrow

czytaj więcej

Ciało czy duch….?

Czy chrześcijanin powinien troszczyć się o swoje ciało? Czy to jak wyglądam wpływa na stan naszego ducha i odwrotnie?...Czy może dobre wewnętrzne samopoczucie powoduje, że nie potrzebny nam piękny wygląd? W kontekście Bożego Ciała rozmawiamy o tym jak codzienne posiłki i pokarm duchowy wpływają na nasze Ciało.
play_arrow

czytaj więcej

Kult ciała

W Nocnych Czatach w czerwcu dyskutujemy o „ciele”. Po poszukiwaniach źródeł kultu ciała we współczesnej kulturze, tym razem chcemy porozmawiać o relacji i wzajemnym wpływie ciała na ducha. Jak odczytywać hasło „w zdrowym ciele zdrowy duch”? Czy i ewentualnie jak, kondycja fizyczna może być gwarancją duchowego wzrostu? Odpowiedzi w Nocnych Czatach.
play_arrow

czytaj więcej

Ciało

Z początkiem nowego miesiąca nowe słowo, jako zaproszenie do dyskusji. Tym razem to „ciało”. Z jednej strony czerwiec oznacza nadchodzący wypoczynek i wakacje. Z drugiej to czas uroczystości Bożego Ciała. Czy piękny umysł i piękna dusza mają szansę w starciu z pięknym ciałem? Czy media są sprawcą, czy ofiarą promowanego kultu pięknego ciała?
play_arrow

czytaj więcej

Egzamin z pomagania

W Nocnych Czatach na koniec maja ostatnia szansa na pogłębienie znaczenia życiowych egzaminów. Tym razem porozmawiamy o egzaminach, które zdawane są wspólnie – w całym społeczeństwie. Czy egzamin z pomagania – szczególnie Ukrainie – można uznać za zakończony i zdany? Jak przygotować się na inne formy pomocy, także długofalowej? Odpowiedzi poszukamy w audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Egzamin przed wiecznością

Kolejne spotkanie wokół egzaminów. Tym razem porozmawiamy o życiu, jako egzaminie przed wiecznością. Czy takie spojrzenie jest zasadne? Czy, żeby dostać się do nieba, trzeba „zdać egzamin”?
play_arrow

czytaj więcej

Egzamin dojrzałości chrześcijańskiej

Kontynuujemy temat życiowych egzaminów. Czy egzamin przed przystąpieniem do bierzmowania może pokazać stan dojrzałości młodego człowieka? Jak młodzi ludzie traktują sakramenty? Czy bliżej jest im do prawdziwego rozwoju duchowego czy "zaliczenia kolejnego egzaminu"?
play_arrow

czytaj więcej

Prawdziwy egzamin dojrzałości

W maju dyskutujemy o egzaminach. Trwają matury, tradycyjnie nazywane "egzaminem dojrzałości". Czy faktycznie jest to prawdziwy egzamin dojrzałości? Jakie życiowe egzaminy sprawdzają naszą osobistą dojrzałość?
play_arrow

czytaj więcej

Egzamin

W maju poprowadzi nas nowe słowo - "egzamin". Jak dobrze wypaść w sytuacjach, które mogą nas sprawdzić lub wystawiać na próbę? Jakich "egzaminów" można się bać? W nadchodzących audycjach będziemy dyskutowali o egzaminie "z życia", "z pomagania" i "w świetle wiary". Na pierwsze majowe spotkanie zaprasza Przemysław Goławski.
play_arrow

czytaj więcej

Mądra nadzieja

Jak sprawić, by nasze zamierzenia nie wpadły w pułapkę opisaną w przysłowiu "nadzieja matką głupich".
play_arrow

czytaj więcej

Section21
Section13