Section00

Audycje | NOCNE CZ@TY

O audycji

Gdy jest późno, na koniec dnia, mamy czas na wnikliwsze spojrzenia, dłuższe i bardziej osobiste rozmowy o sprawach naprawdę ważnych. Takie są też Nocne Czaty w Czwórce. Nie boimy się psychologii i wiary, spraw dotyczących nauki i kultury. Dyskutujemy o problemach i aspiracjach, szukając odpowiedzi na pytania stawiane przez młodych. Na Nocne Czaty co tydzień w niedziele o 21 zapraszają Mikołaj Foks, Mariusz Pieśniewski i Przemysław Goławski, a w dni świąteczne Agnieszka Kozłowska-Łysko i Sylwia Sułkowska.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Nocne czaty
Section05

RE: generacja - czy pokolenie JP2 ma swoich następców?

W PRL-u i w pierwszych dwóch dekadach III RP duszpasterstwa młodzieżowe były pełne ludzi. Często mówiło się o efekcie i pokoleniu JP2 - bo niewątpliwie siła oddziaływania Jana Pawła II na młody Kościół była ogromna. Czy po tamtych czasach doczekaliśmy się nowego pokolenia wierzącej młodzieży?
play_arrow

czytaj więcej

Regeneracja w czasach chaosu

play_arrow

czytaj więcej

Czy my mamy wybór?

play_arrow

czytaj więcej

Wybory autorytetu

Hasło czerwcowych audycji Nocne Cz@ty to "wybory". W najbliższej audycji będziemy kontynuować rozmowę o naszych życiowych wyborach. Porozmawiamy, czy lepiej wybierać samemu, czy zdać się na autorytetet?
play_arrow

czytaj więcej

Procesje - czym są i dla kogo?

Masa poważnych anonimów, często obcych sobie nawet w rodzinie, krocząca w tłumie - czy tak powinna wyglądać procesja pośród której jest Chrystus?
play_arrow

czytaj więcej

Wybór życiowej drogi - jak go dokonać?

W czerwcu będziemy rozmawiać o wyborach. Trochę innych niż prezydenckie, choć nie mniej ważnych!
play_arrow

czytaj więcej

Wirus w przyrodzie?

W maju działamy antywirusowo. Przestrzenią, która potrzebuje skutecznej odtrutki na działania siejące zniszczenie i śmierć jest natura. Świat przyrody odradza się w związku z zatrzymaniem wielu obszarów życia, jednak są sytuacje, że w obliczu walki z koronawirusem wzrosło rabunkowe eksploatowanie Ziemi. W związku z 5. rocznicą encykliki Laudato Si poszukamy antywirusa na niszczenie przyrody.
play_arrow

czytaj więcej

Nasza tarcza w czasach kryzysu

W cyklu Antywirus kolejna odsłona naszej ‘tarczy”
play_arrow

czytaj więcej

Skąd w trudnych czasach biorą się ludzie idący pod prąd?

W niespokojnych czasach zdarza się, że pojawiają się wyjątkowe osobowości, które potrafią być dla innych oparciem i drogowskazem. Dlaczego gdy cały świat drży w strachu są jednostki, które odważnie płyną pod prąd, pociągając za sobą tłumy?
play_arrow

czytaj więcej

Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności?

Superman, Batman, Ironman i .... katolik? Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności, siłaczami ducha, którzy ratują świat?
play_arrow

czytaj więcej

Wirus i antywirus

W poprzednich audycjach dyskutowaliśmy o "wirusie" grzechu i "wirusach" atakujących naszą kondycję psychiczną. Dziś poszukamy "antywirusa".
play_arrow

czytaj więcej

Czy wirusy stworzył Bóg?

Wirusy - czy stworzył je Bóg? A zatem, czy Bóg stworzył również zło? Skąd bierze się zło i dlaczego Bóg dopuszcza jego istnienie w świecie?
play_arrow

czytaj więcej

Section21
Section13