Redakcja Programów Katolickich

Komputerowi krzyżowcy w Czwórce, czyli o rekolekcjach adwentowych w internecie.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 15:00
Dziś już nawet nie trzeba wychodzić z domu, żeby wziąć udział w rekolekcjach.

Na jednym z portali istnieje nawet wyszukiwarka takich spotkań. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem Sylwia Sułkowska będzie chciała zachęcić wszystkich zabieganych do skorzystania z tej wirtualnej oferty duchowego przygotowania do świąt.

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk tych, którzy chcą mówić i pisać o Bogu w Internecie, nazywa komputerowymi krzyżowcami. Czy faktycznie to tacy wirtualni rycerze stający naprzeciwko niewiernym? W audycji porozmawiamy też o szansach, jakie Internet daje w przekazie wiary.

Kościół od dawna zdaje sobie sprawę z roli, jaką daje wirtualna rzeczywistość w dotarciu, zwłaszcza do młodych ludzi z przekazem o Bogu. Internet ma już nawet swojego patrona - św. Izydora. A na Facebooku są już organizowane rekolekcje. Jakby na przekór temu, co się myśli o wierze, zatytułowane „Brzytwą po schematach?" Naszymi gośćmi będą praktycy: ks. Mateusz Konopiński ze Szkoły Kontaktu z Bogiem i ks. Artur Demkowicz z jezuickiego portalu Deon.pl. To właśnie na DEONIE prowadzone są internetowe rekolekcje, na których można się dowiedzieć czegoś o duchowości z krwi i kości - czyli takiej duchowości, która nie szuka Boga w niedostępnych niebiosach, ale na ziemi. A wśród stawianych w na rekolekcjach pytań znajdują się m.in. te: Czy narodziny Jezusa zmieniły cokolwiek w naszym świecie? I w jaki sposób Bóg komunikuje się z nami w codzienności?

Deon ma też propozycję duchowej inspiracji dla użytkowników odtwarzaczy MP3 i telefonów komórkowych. Co to za propozycje? Słuchajcie nas w niedzielę 18 grudnia po 23.00

Prowadzenie: Sylwia Sułkowska

Wydawca: Grzegorz Maciak