Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Mówiąc o 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II warto przybliżyć rodziców Papieża.W Wadowicach 7 maja ukonstytuowały się trybunały i odbyła się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II.
play_arrow

czytaj więcej

Uczyń z życia arcydzieło100 – lecie urodzin Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało wiele wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża i pokazują aktualność nauczania wobec wyzwań i dylematów współczesności.
play_arrow

czytaj więcej

Tydzień Modlitw o Powołania i Św. Jana Paweł II w Ekwadorze

W Niedzielę Dobrego Pasterza, Kościół obchodził 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który przebiegał pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary".
play_arrow

czytaj więcej

Wielkanoc w Ekwadorze

Polska, Europa, cały świat jest zaangażowana w walkę z pandemią korona wirusa. Ma ona wpływ na życie społeczne, gospodarcze ale także na religijne. Ograniczenia, które zostały nałożone na ludzi na całym świecie powodują, że Święta Wielkanocne odbędą się bez udziału wiernych, nie licząc kilku osób na które w obecnej sytuacji jest zgoda.
play_arrow

czytaj więcej

Wielki Piątek w Ekwadorze

Wielki Piątek w czasie pandemii koronowirusa ma zupełnie inny wymiar niż ten do którego się przyzwyczailiśmy. Cierpienie Jezusa, Jego Droga Krzyżowa to wydarzenia w których być może łatwiej nam się będzie odnaleźć, bo sytuacja wokół nas się zmieniła. Widzimy wiele cierpienia w mediach, być może w najbliższym otoczeniu mamy osoby, które są zarażone i biomy się o ich zdrowie i życie. To powoduje, że Wielki Piątek w tym roku może być głębiej przeżyty.
play_arrow

czytaj więcej

Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze

Placówka Sióstr Benedyktynek Misjonarek została założona w Ekwadorze w miejscowości Santo Domingo de Los Colorados w roku 1996. Od początku istnienia placówki siostry pracują w duszpasterstwie, czyli zajmują się formacją katechetów, przygotowaniem liturgii w kościele i kaplicach, przygotowaniem do sakramentów, pracowały w szkolnictwie katolickim, zajmowały się dzieci z rodzin najbardziej zaniedbanych, niepełnosprawnych i upośledzonych.
play_arrow

czytaj więcej

Woreczek ryżu

Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni razem z franciszkańską Fundacją „Tworzyć Miłością” już po raz 9. organizuje akcję „Woreczek ryżu”, która na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i wspólnot parafialnych. 
play_arrow

czytaj więcej

Ekwador – Obrona życia

Zbliża się Narodowy Dzień Życia, który obchodzili będziemy 24 III i Dzień Świętości Życia, który jest w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dobry moment, aby w czasie kiedy myślimy o korona wirusie i co za tym idzie o swoim życiu i zdrowiu, zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest ważne i jakie wartości są dla nas niezaprzeczalne.
play_arrow

czytaj więcej

Zbliża się 52. Kongres Eucharystyczny na Węgrzech

W dniach 13–20 września br na Węgrzech odbędzie 52. Światowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie. Hasłem kongresu są słowa z Psalmu 87: „W tobie są wszystkie me źródła”. Jak podkreśla kard. Péter Erdő, prymas Węgier, program Kongresu uwzględnia przemiany, które zaszły w podejściu do Eucharystii, a konkretnie ponowne odkrycie adoracji Najświętszego Sakramentu.
play_arrow

czytaj więcej

Section21