Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Polska Parafia Personalna w Budapeszcie

We wrześniu w Budapeszcie odbędzie się Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny dlatego dziś będziemy mówić o Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie i Stowarzyszeniu Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha, które będą zaangażowane w działania związane z kongresem.
play_arrow

czytaj więcej

Działalność Polskiej Misji Katolickiej

W audycji opowiemy o najstarszej w świecie Polskiej Misji Katolickiej, której historia rozpoczyna się w Paryżu na przełomie wieku XVIII i XIX, a jednym z jej założycieli był Adam Mickiewicz.
play_arrow

czytaj więcej

Kolędnicy Misyjni

W uroczystość Trzech Króli mali misjonarze z Papieskiego Dzieła Misyjnego świętują Misyjny Dzień Dzieci. To ich patronalne święto obchodzone jest w katolickich parafiach na całym świecie.
play_arrow

czytaj więcej

Jak rozumiemy dziś pokój?

Światowy Dzień Pokoju ustanowił św. Paweł VI listem z 8 grudnia 1967 r., skierowanym do wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko katolików. Papież zaproponował, aby na całym świecie początek nowego roku kalendarzowego uczczono jako Dzień Pokoju: "Pragnęlibyśmy, by na początku rachuby kalendarzowej, która mierzy i opisuje wędrówkę życia ludzkiego w czasie, obchody te powtarzały się co roku jako życzenie i obietnica, że pokój ze swą słuszną i dobroczynną równowagą będzie panował nad rozwojem nadchodzących dziejów”.
play_arrow

czytaj więcej

Święta na emigracji

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym, bardziej niż w ciągu roku, czujemy wyjątkową więź z bliskimi nam osobami – rodziną, przyjaciółmi. Po sklepowych gonitwach i gorączkowych przygotowaniach przychodzi wreszcie moment wieczornej wieczerzy i wspólnego świętowania – składanie sobie życzeń, kolędowanie, Pasterka, atmosfera spokoju i życzliwości.
play_arrow

czytaj więcej

Wigilia bez granic

Czy w Chinach śpiewa się kolędy? Jaka jest najpopularniejsza potrawa wigilijna we Francji? Sekret poznały rodziny, które do wigilijnego stołu zaprosiły obcokrajowców w ramach projektu Wigilia bez granic.
play_arrow

czytaj więcej

Anielscy świadkowie narodzin Jezusa

Jezus, Maria, Józef - to najważniejsi bohaterowie zdarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Ale Ewangelie dostarczają też wiedzy na temat bohaterów drugoplanowych. W audycji powiemy kim są aniołowie i jaka odegrali rolę w historii Zbawienia a także o tym jaki maja wpływ na nasze życie dziś.
play_arrow

czytaj więcej

Betlejemskie światło na wigilijnej świecy Caritas

W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. Betlejemskie Światło Pokoju to nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce.
play_arrow

czytaj więcej

Niespokojni Nadzieją

Przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze i pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, działa grupa Niespokojnych Nadzieją, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych ludzi poszukujących miłości i pragnących zawierzyć sprawę odnalezienia męża czy żony Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, przyjeżdżających na Zawierzenia na Jasną Górę w pierwsze soboty miesiąca.
play_arrow

czytaj więcej

Section21