Wspomnienie Stanisławy Leszczyńskiej
8 maja 2026 roku, w 130. rocznicę urodzin Stanisława Leszczyńska, przed Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej odsłonięto pomnik kobiety, która stała się symbolem odwagi, czułości i wierności życiu. To miejsce szczególnie związane z jej historią – właśnie tutaj ukończyła Warszawską Miejską Szkołę Położniczą.