Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tych dniach więcej uwagi poświęcamy seniorom i organizacjom, które działają aby ich wspierać. W audycji powiemy o Stowarzyszeniu Familiaris z Freiburga w Niemczech, które działa przy Polskiej Misji Katolickiej.
play_arrow

czytaj więcej

Trudna sztuka słuchania

Szema Israel / Słuchaj Izraelu - to pierwsze wezwanie kierowane do człowieka przez Boga. Jak słuchać Boga, gdy tak trudno usłyszeć człowieka? A nawet siebie samego.
play_arrow

czytaj więcej

Świecki lider w Kościele

W 2018 roku 2.5 mln osób należało do 65 tys. różnych grup przyparafialnych. W wielu z nich animatorami czy moderatorami są osoby świeckie, które prowadzą tam pracę formacyjną i ewangelizacyjną. O reprezentowanej przez nich formie autorytetu i przywództwa mówi w audycji Aleksander Bańka autor książki <Świecki lider w Kościele>
play_arrow

czytaj więcej

Pokój zaczyna się od uśmiechu

Trwa Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Dzień Judaizmu, zaraz później dzień Islamu a w tle wojna. Hasła o jedności są życzeniowe? Atak Hamasu i wojna nadwyrężyła wzajemne zaufanie również Arabów i Żydów żyjących w Izraelu.
play_arrow

czytaj więcej

Biskup-wędrowiec

W tym roku przypada 91. rocznica konsekracji i ingresu abp. Józefa Gawliny - Biskupa Polowego Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej. W audycji usłyszymy archiwalne nagrania „biskupa-wędrowcy”, a tę nieco zapomnianą postać przybliży obecny biskup polowy Wojska Polskiego – Wiesław Lechowicz.
play_arrow

czytaj więcej

Historia Kościoła

Jak wyglądało życie w Palestynie w czasach Jezusa? Czy ewangelie są wiarygodnym źródłem historycznym? - Historyczność Jezusa to temat wiodący pierwszego numeru dwumiesięcznika <Historia Kościoła>. Ponadto w numerze m.in. znajdziemy teksty poświęcone inkwizycji, ludobójstwu w Wandei, a także zabójstwu ks. Franciszka Blachnickiego. O nowym periodyku historycznym wydawanym przez <Gościa Niedzielnego> mówi w audycji ks. dr Adam Pawlaszczyk - red. naczelny Gościa Niedzielnego.
play_arrow

czytaj więcej

Bp. Antoni Baraniak nieznany

Rok 2024, Sejm ustanowił rokiem Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Z tej okazji w niedzielę 7 stycznia 2024 r. o godz. 13.00 Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, odprawi Mszę św. transmitowaną na cały świat przez TVP Polonia z parafii pw. św. Marcina w Mchach, rodzinnej miejscowości Baraniaków.
play_arrow

czytaj więcej

Orszak Trzech Króli.

Uroczystość Trzech Króli przypomina, że Ewangelia skierowana jest do ludzi wszystkich czasów i kultur. Dlatego już na samym początku apostołowie wyruszyli w różne strony świata, by nieść tam Dobrą Nowinę. Jednak misja nigdy nie jest i nie powinna być jednostronna.
play_arrow

czytaj więcej

Uroczystość Trzech Króli na świecie

Uroczystość Trzech Króli przypomina, że chociaż Bóg narodził się w Palestynie, to przyszedł do ludzi wszystkich czasów i kultur. A ludzie każdej narodowości doświadczają Go na swój sposób. Jakie tradycje wiążą się ze świętem Trzech Króli w innych krajach? Czy odbywają się procesje i orszaki? W Hiszpanii i Włoszech Trzech Króli to ważny dzień, szczególnie dla najmłodszych. W prawosławnej Macedonii odbywa się morsowanie, a w laickiej Francji…? Opowiemy w „Śladach na piasku”.
play_arrow

czytaj więcej

Najważniejsze wydarzenia roku 2023

To co było i to co będzie. Na progu Nowego Roku spojrzenie za siebie – na najważniejsze wydarzenia minionego roku które zapiszą się w naszych kalendarzach na trwałe – koronacji kolejnego króla Anglii i beatyfikacji nowych polskich błogosławionych rodziny Ulmów. Zapowiedź wpisanych w nowy rok rocznic – m.in. 80 Powstania Warszawskiego i 40 śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W stałym odniesieniu do okazji, które związane są z samym dniem 1 stycznia – Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki i Światowym Dniem Pokoju.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025