Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Nowości ze świata muzyki chrześcijańskiej

Kilka dobrych słów o nowościach ze świata muzyki chrześcijańskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Rocznie na świecie sprzedawanych jest nawet 40 mln osób na całym świecie – alarmują Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i organizacja HAART Kenya.
play_arrow

czytaj więcej

Życiowy balans

W październiku rozmawiamy o codzienności. Nie byłyby kompletne, gdybyśmy nie porozmawiali o "work-life balance". Jakie sprawy naszej codzienności szczególnie wymagają "trzymania ręki na plusie", by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu, a szukać i utrzymać zdrową równowagę? Czy przesadzić można także z odpoczynkiem po pracy? Odpowiedzi poszukamy w audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Maksymalni

„Jeden za wszystkich wszyscy za jednego” – zawołanie trzech muszkieterów, przebijają Maksymalni – polscy Rycerze wiary w Jednego. „Takich trzech jak ich dwóch nie ma ani jednego”? Otóż są – I to wielu – co najmniej czterech.
play_arrow

czytaj więcej

Caritas - migrantom

Kryzys migracyjny ma wiele twarzy. Swoje domy codziennie opuszczają tysiące ludzi na całym świecie, szukając schronienia przed wojną i głodem. Licznym spośród nich pomaga Caritas Polska.
play_arrow

czytaj więcej

Dzień papieski

Znamy już datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży! Od 1 do 6 sierpnia 2023 r. odbędą się w Lizbonie po raz 37. Jak się włączyć w przygotowania i co za tym idzie-pojechać do Lizbony porozmawiam z ks. Mariuszem Wilkiem, odpowiedzialnym za ŚDM. Powiemy też o diecezjalnych dniach młodzieży, które –uwaga!-po raz pierwszy odbywać się będą w listopadzie.
play_arrow

czytaj więcej

Świat bez internetu

Kiedyś to było... A raczej kiedyś to nie było: Facebooka, Instagrama, komputerów, ale jaka była nasza codzienność dwadzieścia lat temu, jaka jest teraz i jaka może być za lat kilka? A co pozostanie niezmienne w codzienności? Kilka dni po kilkugodzinnej awarii Facebooka i innych związanych z nim mediów społecznościowych porozmawiamy o tym, jakie codzienne zwyczaje są naprawdę ważne. Zaprasza Mariusz Pieśniewski.
play_arrow

czytaj więcej

Chrust

W Muzyce Dobrego Słowa spotkamy się z Igorem Herbutem, by porozmawiać o muzyce, podejściu do życia, jego solowej płycie "Chrust" oraz projektach, w które jest aktualnie zaangażowany.
play_arrow

czytaj więcej

Codzienność

Codzienność - nowe hasło na nowy miesiąc po słowie rzeczywistość konkretne diagnozowanie rzeczywistości.
play_arrow

czytaj więcej

Odmawianie, które rozbraja.

Prosty i skuteczny sposób na zwycięstwo - znany z historii i osobistego doświadczenia - Tajemnice różańca.  Muzycznie przeprowadzą przez nie piosenki Magdy Anioł z albumu Odmawiam, a opowiadać będzie o. Marian Waligóra paulin kierujący Jasnogórską rodzina różańcową.
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025