Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Senna codzienność

Dzień po zmianie czasu na zimowy, kiedy po przestawieniu wskazówek zegara z godz 3. na 2. spaliśmy o godzinę dłużej porozmawiamy o śnie. Czy nie przesypiamy ważnych chwil w swoim życiu? O śnie, przysypianiu, niedospaniu i jesiennej codzienności. Zaprasza Mariusz Pieśniewski
play_arrow

czytaj więcej

Kiedy Dusza śpiewa - dobry Duch unosi

Kiedy Dusza śpiewa - dobry Duch unosi (jak Magda Anioł śpiewa ) - bo Zły, szczerzy kły.​  Noc w przededniu listopadowego zaglądania w za-światy to okazja do wymiatania  nie-zabawnych prób straszenia śmiercią. Jasną nadzieją i prostą radością. Kiedy są z nami Niepokonani przez czas (jak śpiewają Bracia Golcowie) - możemy być pewni,  że także my jesteśmy Uratowani z wielkiej otchłani (jak śpiewa TGD)
play_arrow

czytaj więcej

Święta w duchu less waste

Święto Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Sklepy zalała fala zniczy i sztucznych kwiatów, które rokrocznie lądują zwyczajnie na śmietniku. O pamięć można dbać inaczej i świętować w duchu less waste. Jak to zrobić? Podpowiedź znajdziecie W dobrych zawodach.
play_arrow

czytaj więcej

Jak wyrwać się z pętli codzienności?

Mijają lata, ale w twoim życiu nic się nie zmienia? Jak przezwyciężyć marazm codzienności? Co zrobić, żeby nie przespać życia i zrealizować to co dla nas naprawdę ważne?
play_arrow

czytaj więcej

Nowości ze świata muzyki chrześcijańskiej

Kilka dobrych słów o nowościach ze świata muzyki chrześcijańskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Rocznie na świecie sprzedawanych jest nawet 40 mln osób na całym świecie – alarmują Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i organizacja HAART Kenya.
play_arrow

czytaj więcej

Życiowy balans

W październiku rozmawiamy o codzienności. Nie byłyby kompletne, gdybyśmy nie porozmawiali o "work-life balance". Jakie sprawy naszej codzienności szczególnie wymagają "trzymania ręki na plusie", by nie wpaść w pułapkę pracoholizmu, a szukać i utrzymać zdrową równowagę? Czy przesadzić można także z odpoczynkiem po pracy? Odpowiedzi poszukamy w audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Maksymalni

„Jeden za wszystkich wszyscy za jednego” – zawołanie trzech muszkieterów, przebijają Maksymalni – polscy Rycerze wiary w Jednego. „Takich trzech jak ich dwóch nie ma ani jednego”? Otóż są – I to wielu – co najmniej czterech.
play_arrow

czytaj więcej

Caritas - migrantom

Kryzys migracyjny ma wiele twarzy. Swoje domy codziennie opuszczają tysiące ludzi na całym świecie, szukając schronienia przed wojną i głodem. Licznym spośród nich pomaga Caritas Polska.
play_arrow

czytaj więcej

Dzień papieski

Znamy już datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży! Od 1 do 6 sierpnia 2023 r. odbędą się w Lizbonie po raz 37. Jak się włączyć w przygotowania i co za tym idzie-pojechać do Lizbony porozmawiam z ks. Mariuszem Wilkiem, odpowiedzialnym za ŚDM. Powiemy też o diecezjalnych dniach młodzieży, które –uwaga!-po raz pierwszy odbywać się będą w listopadzie.
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025