Redakcja Programów Katolickich Programy dla dzieci
Section04

Programy | Dla dzieci

Mama, która prowadzi do nieba

Opowiemy wam o mamach, które pokazywały swoim dzieciom niebo, jako nasz wspólny DOM, do którego wszyscy wędrujemy.
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, który do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II, ogłoszony świętym przez swojego następcę.
play_arrow

czytaj więcej

Św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży

Dzisiaj opowiadamy o historii św. Stanisława, patrona dzieci, którego wspomnienie będziemy obchodzić 10 maja. Pod rozważania weźmiemy również aktualny fragment Pisma Świętego czytany tego dnia w kościołach.
play_arrow

czytaj więcej

Dobry Pasterz i Królowa

Czwarta niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnej modlitwy o powołania. W tym roku obchodzona 3 maja związana jest z Uroczystością Najśwfreiętszej Maryi Panny Królowej Polski. Połączymy te dwie okazje i postaci.
play_arrow

czytaj więcej

Dlaczego warto czytać Biblię?

Dziś przypada Dzień czytania Pisma Świętego, dlatego dowiemy się dlaczego warto czytać Biblię, czego możemy się z niej dowiedzieć i jakie wydanie wybrać dla siebie.
play_arrow

czytaj więcej

Bóg się nie gniewa

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II., obchodzone jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
play_arrow

czytaj więcej

Zmartwychwstanie

Historię Zmartwychwstania Pana Jezusa opisuje i przechowuje Ewangelia. Posłuchamy tego fragmentu.Spojrzymy na pierwszych świadków i odkrywców pustego grobu Pana Jezusa oczyma dzieci, o których opowie ks. Bartłomiej Kuźniak.
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela palmowa

Dzisiejsza niedziela należy do tych bardziej niezwykłych w kościele, bo jest to niedziela palmowa. Zwykle w tym dniu przynosiliśmy do kościołów kolorowe palmy. Jedne zrobione własnoręcznie, inne kupione. W tym roku ze względu na kwarantannę powinniśmy zostać w domu, ale warto posłuchać, jak można spędzić dzień, który rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele.
play_arrow

czytaj więcej

Rekolekcje wielkopostne

Odwiedziliśmy naszą zaprzyjaźnioną szkołę im. Urszuli Ledóchowskiej na warszawskim Mokotowie, gdzie razem z uczennicami i siostrą Beatą Zawiślak rozmawialiśmy o tym jak spędzić czas Wielkiego Postu i przeżyć jeden z jego bardzo ważnych elementów – rekolekcje.
play_arrow

czytaj więcej

Sanktuarium życia

Czym jest sanktuarium życia, po co i dlaczego w pierwszą niedzielę wiosny o tym opowiadamy?
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025